Сирійські повстанці за пів року інформували Туреччину про плани наступу – Reuters
Джерело: Reuters
Об’єднані сили сирійської опозиції за шість місяців до початку наступу інформували керівництво Туреччини про плани завдати масштабного удару військам режиму диктатора Башара Асада.
Як розповіли в агентстві, Туреччина має війська на північному заході Сирії та надає підтримку деяким повстанським групам, які мали намір взяти участь у великому наступі на війська режиму Башара Асада, зокрема Сирійській національній армії, яка вважається головною фракцією в альянсі “Хаят Тахрір аш-Шам”, що колись входив до терористичної “Ісламської держави”, а пізніше розірвав із нею зв’язки.
Оскільки Туреччина з перших днів війни надавала сирійській опозиції життєво важливу підтримку, повстанці вирішили, що не можуть іти в наступ, не попередивши завчасно Анкару.
“Приблизно шість місяців тому вони (повстанці – ред.) повідомили Туреччині про плани великого наступу та отримали її мовчазне схвалення”, – розповів один із представників видання.
Згідно з повідомленням, до активних дій повстанців підштовхнув провал спроб президента Реджепа Тайїпа Ердогана порозумітися з режимом Асада, коли Дамаск на початку цього року відкинув неодноразові пропозиції Анкари про політичні шляхи виходу з військового глухого кута.
Тоді повстанці показали Туреччині деталі плану з таким повідомленням: “Цей інший шлях (спроби домовитися з режимом Асада – ред.) роками не працював, тож спробуйте наш. Вам нічого не потрібно робити, просто не втручайтеся”.
Турецька сторона дала зрозуміти, що не заперечує.
- Росія звернулася за підтримкою до Туреччини для безпечного виходу російських військ із Сирії.
Президент Росії Володимир Путін спізнився на зустріч з главою Ірану Масудом Пезешкіаном, котрий приїхав до Москви з візитом 17 січня.
Дезінформаційна кампанія РФ спрямована на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) та дискредитацію провідних політичних сил напередодні виборів 23 лютого. Такого висновку дійшли експерти німецького аналітичного центру CeMAS.
Розвідувальні служби США та Європи схиляються до висновку, що пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі є результатом випадкових обставин, а не навмисних дій з боку Росії.
Американська політична діячка та дипломатка Гілларі Клінтон не стримала справжніх емоцій під час промови президента США Дональд Трамп, коли він оголосив про намір перейменувати Мексиканську затоку на Американську.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 20 січня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.