Сирський провів розмову з главою штабу ЗС Франції: обговорили ситуацію на сході України
Джерело: Олександр Сирський/Telegram
Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський провів телефонну розмову з начальником Об‘єднаного штабу Збройних сил Франції генералом армії Тьєрі Бюркаром.
Під час розмови Головнокомандувач ЗСУ поінформував про ситуацію на полі бою. Зокрема, про те, що на цю мить Силам оборони України вдалося стабілізувати обстановку на сході України.
Крім того, Олександр Сирський подякував уряду Французької Республіки та французькому народові за постійну та послідовну підтримку України.
Окремо висловив вдячність за надану допомогу з підготовки українських військовослужбовців на території Франції.
Зазначимо, що крім постачання зброї та військової техніки, Франція підтримує Київ через навчання українських військових, підвищуючи їхні навички відповідно до потреб, щоб вони могли продовжувати захищати свою територію від росіян.
Навчання є одним з аспектів французької підтримки України з передачею обладнання та фінансовою підтримкою. Здійснюється на території країни та в Польщі переважно в межах Місії військової допомоги Європейського Союзу на підтримку України (EUMAM).
Загалом від початку війни Франція підготувала майже 10 тисяч українських військових, зокрема 8,8 тисячі до 2023 року.
Навчання ґрунтуються на трьох складових:
- навчання, пов’язане з тактикою, впровадженням і обслуговуванням численного постаченого обладнання. Серед цього обладнання –гармати Caesar, ракети Crotale NG, танки AMX 10-RC, пускові установки реактивного залпового вогню і навіть системи “земля-повітря” середньої дальності (SAMPT).
- спеціалізоване навчання, що охоплює різні сфери, такі як охорона здоров’я, матеріально-технічне забезпечення, розмінування або броньована розвідка.
- формування тактичних підрозділів. Орієнтоване на ведення бойових дій у містах та в окопах, їхня мета зміцнити навички українських офіцерів командувати ротою чи батальйоном.
У травні 2023 року Емманюель Макрон повідомив, що Франція відкрила двері для навчання пілотів [українських винищувачів] з кількома іншими європейськими країнами.
Нещодавно Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”. 7 березня він зустрівся з партійними лідерами, щоб обговорити ситуацію в Україні після його нещодавніх заяв щодо можливості відправлення наземних військ.
- Президент Франції Емманюель Макрон у вівторок, 5 березня, заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”.
- Емманюель Макрон закликав європейські країни підтримувати Україну “у довгостроковій перспективі” і бути готовими на випадок, якщо Вашингтон вирішить припинити підтримку зруйнованої війною країни.
- Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).