Сирський провів зустріч з делегацією НАТО: обговорили основні потреби Сил оборони України

Фото: Олександр Сирський/Telegram

Джерело: Олександр Сирський/Telegram

Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський провів зустріч з делегацією НАТО на чолі з головою Військового комітету НАТО адміралом Робом Бауером.

Під час зустрічі Головнокомандувач ЗСУ поінформував про ситуацію на полі бою.

Також сторони обговорили головні потреби Сил оборони України. Ключові пріоритети – боєприпаси та протиповітряна оборона.

Зокрема, Олександр Сирський подякував колегам з НАТО за всебічну і послідовну підтримку України.

Нагадаємо, що нещодавно Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський здійснив візит на Авдіївський напрямок. За його словами, окупанти кілька днів поспіль намагаються прорвати оборону ЗСУ на вказаній ділянці фронту.

Сирський наголосив, що саме на Авдіївському напрямку ворог зосередив основні зусилля, кидаючи у бій штурмові підрозділи як на техніці, так і в пішому порядку.

Ворожий наступ підтримується інтенсивними артилерійськими обстрілами та застосуванням FPV-дронів та дронів зі скидами. Окрім цього, РФ застосовує авіацію для ударів КАБами, а артилерійські позиції та основні елементи бойового порядку прикриваються засобами РЕБ.

“В цих умовах найбільш ефективним способом ведення оборони є знищення бронетехніки та штурмових груп піхоти противника вогнем артилерії, діями бронегруп, комплексним застосуванням ударних безпілотних систем різних типів, захист від ворожих дронів своїх підрозділів засобами РЕБ у поєднанні зі знищенням пунктів управління ворожими БпЛА ударами ракетних систем і вогнем артилерії”, – зазначив Сирський.

Він додав, що саме для узгодження цих питань він і прибув на Авдіївський напрямок, де разом з командирами вони розглянули оптимальні варіанти дій українських захисників, маневр резервами, забезпечення боєприпасами та іншими матеріальними засобами.

“Вжито всіх необхідних заходів для зміцнення оборони та організації постійної взаємодії між всіма елементами оперативної побудови на цьому напрямку”, – резюмував Головнокомандувач.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.