Ситуація потребує втручання Президента – Порошенко про переслідування журналістів і бізнесу

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко заявив про ризик повернення практик 2010-2013 років стосовно ситуації з переслідування представників медіа та бізнесу з боку держави.

Порошенко зазначив, що 2024 рік розпочався “з відчуття великої тривоги”.

Тяжка ситуація на фронті. Зависли питання з макрофіном від ЄС і з коштами на воєнну допомогу від США. Під дуже великим питанням перспектива запрошення до НАТО на саміті у Вашингтоні. Свої складнощі з переговорами щодо вступу до ЄС: насувається головування Угорщини в Євросоюзі. Інвестори бояться вкладати гроші в Україну. Дедалі більше зовнішніх гравців мусолять тему про нібито невідповідність України критеріям членства в ЄС та НАТО, — пояснив політик.

Одначе, він акцентував, що є особи, котрі дають нашим недругам “пас з України”. Лідер “ЄС” пояснив, що це ті, хто тисне на журналістів-розслідувачів, залякує їх та веде незаконне за ними спостереження. Також ті, хто розхитує єдність і веде кампанію проти Головнокомандувача ЗСУ. Це ті, хто у стосунках влади і бізнесу повертають країну “в часи Януковича-старшого і його Саші-стоматолога”.

Порошенко пояснив, що представники команди президента-втікача не просто пригріті й обласкані в теперішньому ОПУ.

А керують: один – правоохоронними органами, а інший – судовою системою. Обоє делеговані туди сумновідомим Андрієм Портновим, проти якого США запровадили санкції, а українська влада навпаки: наділила цілковитим імунітетом.

За словами політика, саме під їх керівництвом ДБР, БЕБ та інші правоохоронні органи пресують бізнес і відлякують від України навіть тих інвесторів, які не бояться війни.

Він нагадав, що нещодавнє затримання Ігоря Мазепи – “не його персональний кейс”. Додавши, що таких справ накопичилося дуже багато, просто прізвища жертв вибіркового правосуддя не такі гучні і відомі.

Про повернення практик 2010–2013 років дедалі більше говорять представники самого бізнес-середовища. Про це йшлося і у заяві громадського руху “Маніфест 42”, ініційованій Мазепою. Ніколов та Бігус критикували корупцію в МО та ОПУ, а Мазепа – у правоохоронних органах, за що і поплатився, — наголосив п’ятий президент.

Водночас, вважає глава “Євросолідарності”, замість тог, дослухатися і виправити помилки влада обирає інший шлях: “заткнути рота критикам, не цураючись найгірших практик часів Януковича”.

Порошенко заявив, що ситуація потребує негайного втручання президента. Він переконаний, що політичні аспекти цих проблем мали б обговорити на зустрічі президента з лідерами парламентських фракцій, а бізнесові та ділові – під час розмови глави держави з бізнес-асоціаціями та з громадським рухом “Маніфест 42”.

Політик висловив переконання, що відвертий діалог зможе покласти край негативним тенденціям і посилити внутрішню єдність навколо ЗСУ у протидії зовнішній агресії.

Раніше у своїй заяві щодо кампанії тиску і залякування медійників Комісія з журналістської етики (КЖЕ) наголосила, що обурена випадками тиску на українських журналістів-розслідувачів і вважає це небезпечною загрозою для демократії і майбутнього країни.

Нагадаємо, що працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції затримали на кордоні з Польщею бізнесмена Ігоря Мазепу, якого звинувачують нібито в організації схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.

Згодом у компанії Concorde Capital заявили, що затримання засновника інвестиційної компанії Ігоря Мазепи пов’язане з його публічною позицією щодо посилення тиску з боку правоохоронних органів на власників українського бізнесу.

Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.

Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.

Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.

Під час американського туру об’єднання “Культурний десант” британський музикант Стінг заспівав свій хіт “Shape of My Heart” у дуеті з українським бандуристом Тарасом Столяром. 

22 грудня Україна традиційно вшановує працівників енергетичної галузі, які забезпечують стабільне енергопостачання та відновлення інфраструктури в умовах війни. На сьогодні енергетикам доводиться працювати під постійними обстрілами та відновлювати енергетику в будь-яку погоду.