Тайвань повідомив про відновлення військової активності Китаю

Джерело: Reuters

19 листопада Тайвань повідомив про відновлення китайської військової активності навколо острова. Дев’ять літаків перетнули чутливу середню лінію Тайванської протоки, а військові кораблі здійснювали “патрулювання у бойовій готовності”.

Демократично керований Тайвань, який Китай вважає своєю територією, протягом минулих чотирьох років скаржився на регулярне китайське військове патрулювання та навчання поблизу острова, оскільки Пекін намагається тиснути на Тайбей щодо його претензій на суверенітет.

Водночас масштаб цієї військової активності навколо Тайваню дещо зменшився під час перебування глави Китаю Сі Цзіньпіна минулого тижня в Сан-Франциско на саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), де він зустрівся з президентом США Джо Байденом.

Одначе, Міністерство оборони Тайваню повідомило, що, починаючи з ранку неділі, виявило дев’ять китайських літаків, які перетинали середню лінію Тайванської протоки, що раніше служила неофіційним умовним кордоном, і над якою нині регулярно пролітають китайські літаки.

Серед залучених літаків помітили винищувачі Су-30 і J-10, а також літаки раннього попередження та радіоелектронної боротьби. Супроводжували літаки китайські військові кораблі, які здійснювали “спільне патрулювання у бойовій готовності”.

Тайвань направив власні сили для моніторингу, повідомили в Міністерстві.

Міністерство оборони Китаю не відповіло на повідомлення з проханням прокоментувати ситуацію. Китай стверджує, що його діяльність поблизу Тайваню спрямована проти “змови” між тайванськими сепаратистами та Сполученими Штатами та на “захист територіальної цілісності Китаю”.

Уряд Тайваню, який неодноразово пропонував переговори з Китаєм, відкидає претензії Пекіна на суверенітет і каже, що тільки жителі острова можуть вирішувати своє майбутнє.

Тайвань був однією з основних переговорів Байдена і Сі у Сан-Франциско.

За словами американського високопосадовця, Сі зазначив Байдену під час їхньої чотиригодинної зустрічі 15 листопада, що Тайвань є “найбільшою та найнебезпечнішою проблемою” в американо-китайських відносинах.

За минулі півтора року Китай влаштував два етапи масштабних військових навчань навколо Тайваню.

Уранці 17 листопада військовослужбовиця Наталія Грабарчук знищила крилату ракету за допомогою переносного зенітно-ракетного комплексу “Ігла”. Це був її перший бойовий пуск, який одразу виявився успішним.

У віці 101 рік померла японська принцеса Мікаса (ім’я при народженні Юріко Такагі).

Український фільм “БожеВільні” режисера Дениса Тарасова здобув головну нагороду на Міжнародному етнографічному кінофестивалі “ОКО”, який проходив у Болгарії з 8 по 15 листопада.

Французький режисер, сценарист, кінопродюсер Люк Бессон, відомий за фільмами “Пʼятий елемент”, “Таксі”, “Люсі”, “Перевізник”, виступив на онлайн-конференції на форумі “Культура. Медіа. Цифра” у Москві, який відбувся 13-14 листопада.

У Новій Зеландії тисячі людей беруть участь у марші протесту до столиці Веллінгтон через законопроєкт, який переглядає принципи Договору Вайтангі — засновницького документа, підписаного між британською короною та корінними маорі 1840 року. Марш, відомий як хікой, триває вже дев’ять днів і охоплює міста по всій країні.