Тайвань зупинив постачання верстатів до Росії
Джерело: Taiwan News
Тайвань зупинив постачання верстатів до Росії після посилення правил експортного контролю.
Заяву Мінекономіки Тайваню опублікували після публікації доповіді британського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень та Open Source Centre – урядового центру США, яка надає аналіз відкритої інформації для американських спецслужб. У доповіді Тайвань згадувався як постачальник верстатів для Росії.
У зв’язку з можливістю використання верстатів у військових цілях Міністерство економіки Тайваню реалізувало низку заходів для припинення їхнього експорту до Росії. Зокрема, суттєво збільшено штраф за первинне порушення санкцій — зараз він становить 1 млн тайванських доларів (приблизно 31 310 доларів). Вжиті дії вже показали перші позитивні результати.
Відомство продовжить активну співпрацю з іноземними партнерами для протидії військовій експансії та незаконній торгівлі. Влада острівної держави також має намір уважно стежити за ситуацією у світі і коригувати експортні обмеження у відповідь на загрози.
У березні влада Тайваню розширила список обмежень на експорт до Росії та Білорусі високотехнологічної продукції, включивши туди 77 видів верстатів з числовим програмним управлінням, зокрема електрохімічні, обробні, токарні, фрезерні, шліфувальні та інші верстати.
Раніше Міністерство економіки Тайваню заявило, що розширило список санкційних товарів для Росії та Білорусі у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну, щоб запобігти використанню тайванських високотехнологічних товарів у військових цілях.
- Південнокорейський уряд оголосив про посилення контролю над експортом товарів до Росії та Білорусі у відповідь на їхні агресивні дії. Це рішення передбачає значне розширення списку обмежених товарів.
- США, ЄС і Велика Британія тиснуть на Ліберію, Маршаллові Острови та Панаму, щоб вони посилили нагляд за суднами під їхніми прапорами та гарантували, що вони не транспортують російську нафту, продану вище максимальної ціни.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.