Тайвань зупинив постачання верстатів до Росії
Джерело: Taiwan News
Тайвань зупинив постачання верстатів до Росії після посилення правил експортного контролю.
Заяву Мінекономіки Тайваню опублікували після публікації доповіді британського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень та Open Source Centre – урядового центру США, яка надає аналіз відкритої інформації для американських спецслужб. У доповіді Тайвань згадувався як постачальник верстатів для Росії.
У зв’язку з можливістю використання верстатів у військових цілях Міністерство економіки Тайваню реалізувало низку заходів для припинення їхнього експорту до Росії. Зокрема, суттєво збільшено штраф за первинне порушення санкцій — зараз він становить 1 млн тайванських доларів (приблизно 31 310 доларів). Вжиті дії вже показали перші позитивні результати.
Відомство продовжить активну співпрацю з іноземними партнерами для протидії військовій експансії та незаконній торгівлі. Влада острівної держави також має намір уважно стежити за ситуацією у світі і коригувати експортні обмеження у відповідь на загрози.
У березні влада Тайваню розширила список обмежень на експорт до Росії та Білорусі високотехнологічної продукції, включивши туди 77 видів верстатів з числовим програмним управлінням, зокрема електрохімічні, обробні, токарні, фрезерні, шліфувальні та інші верстати.
Раніше Міністерство економіки Тайваню заявило, що розширило список санкційних товарів для Росії та Білорусі у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну, щоб запобігти використанню тайванських високотехнологічних товарів у військових цілях.
- Південнокорейський уряд оголосив про посилення контролю над експортом товарів до Росії та Білорусі у відповідь на їхні агресивні дії. Це рішення передбачає значне розширення списку обмежених товарів.
- США, ЄС і Велика Британія тиснуть на Ліберію, Маршаллові Острови та Панаму, щоб вони посилили нагляд за суднами під їхніми прапорами та гарантували, що вони не транспортують російську нафту, продану вище максимальної ціни.
РФ активізувала агресивну риторику, спрямовану на західних партнерів України. Та разом із тим Москва вчергове пересуває “червоні лінії”, після перетину яких НАТО “варто готуватися до страшної відповіді” з боку РФ, зауважили у ЦПД.
США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.
У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.
Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.
24 листопада Міністерство оборони Литви повідомило про передачу Україні нової партії військової допомоги.