Тайвань зупинив постачання верстатів до Росії
Джерело: Taiwan News
Тайвань зупинив постачання верстатів до Росії після посилення правил експортного контролю.
Заяву Мінекономіки Тайваню опублікували після публікації доповіді британського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень та Open Source Centre – урядового центру США, яка надає аналіз відкритої інформації для американських спецслужб. У доповіді Тайвань згадувався як постачальник верстатів для Росії.
У зв’язку з можливістю використання верстатів у військових цілях Міністерство економіки Тайваню реалізувало низку заходів для припинення їхнього експорту до Росії. Зокрема, суттєво збільшено штраф за первинне порушення санкцій — зараз він становить 1 млн тайванських доларів (приблизно 31 310 доларів). Вжиті дії вже показали перші позитивні результати.
Відомство продовжить активну співпрацю з іноземними партнерами для протидії військовій експансії та незаконній торгівлі. Влада острівної держави також має намір уважно стежити за ситуацією у світі і коригувати експортні обмеження у відповідь на загрози.
У березні влада Тайваню розширила список обмежень на експорт до Росії та Білорусі високотехнологічної продукції, включивши туди 77 видів верстатів з числовим програмним управлінням, зокрема електрохімічні, обробні, токарні, фрезерні, шліфувальні та інші верстати.
Раніше Міністерство економіки Тайваню заявило, що розширило список санкційних товарів для Росії та Білорусі у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну, щоб запобігти використанню тайванських високотехнологічних товарів у військових цілях.
- Південнокорейський уряд оголосив про посилення контролю над експортом товарів до Росії та Білорусі у відповідь на їхні агресивні дії. Це рішення передбачає значне розширення списку обмежених товарів.
- США, ЄС і Велика Британія тиснуть на Ліберію, Маршаллові Острови та Панаму, щоб вони посилили нагляд за суднами під їхніми прапорами та гарантували, що вони не транспортують російську нафту, продану вище максимальної ціни.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.