«Тайванське питання лежить в основі інтересів Китаю» – Пекін звернувся до США
Джерело: пресслужба Міноборони КНР
9 червня речник Міністерства національної оборони КНР Цзян Бінь заявив, що спроби Тайваню заручитися зовнішньою підтримкою для досягнення незалежності зазнають поразки.
Тайванське питання лежить в основі інтересів Китаю, і є першою червоною лінією, яку не можна перетинати у китайсько-американських відносинах, – наголосив речник.
ЗМІ повідомляють, що США постачають Тайваню нову партію танків M1A2 і планують збільшити обсяги продажу озброєння протягом чотирьох років. Обсяги постачань можуть перевищити рівень за першої каденції Трампа. Крім того, у Тайвані перебуває близько 500 американських військових – це більш ніж удесятеро перевищує раніше задекларовану кількість.
Речник Міноборони КНР наголосив, що це ще одне підтвердження спроб США та “сепаратистських сил” Тайваню порушити ключові інтереси Китаю, змінити статус-кво в Тайванській протоці та загострити регіональну напруженість.
Хто провокує, попри рішучий спротив Китаю? Хто підриває стабільність у протоці та постійно створює проблеми? Ми всі знаємо відповіді. Китай рішуче незадоволений і категорично проти таких дій, – заявив Бінь.
Після цього він закликав американську сторону припинити військову змову з Тайванем у будь-якій формі; інакше він “згорить за гру з вогнем і отримає більше шкоди, ніж користі”. Також китайський речник звернувся до тайванської влади, заявивши, що “західна зброя не врятує їх, а спроби здобути зовнішню підтримку приречені на провал”.
Народно-визвольна армія Китаю продовжить посилювати бойову підготовку та готовність до боротьби. Ми вживатимемо рішучих заходів для протидії сепаратизму і зовнішньому втручанню, – резюмував Цзян Бінь.
Зауважимо, у грудні 2024 року китайська влада висловила обурення тим, що США видали дозвіл на продаж озброєння Тайваню.
У квітні Китай без попередження розпочав масштабні військові навчання навколо Тайваню, назвавши його владу “сепаратистами” і “паразитами”, які підштовхують острів до війни.
Навчання, які супроводжуються пропагандистською кампанією, розпочались вранці 1 квітня. Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) повідомила, що ці навчання – “суворе попередження” уряду Тайваню через його “сепаратистську діяльність”.
- Сполучені Штати схвалили потенційний пакет продажу зброї Тайваню на суму 2 мільярди доларів, який вперше включає постачання зенітно-ракетного комплексу NASAMS.
- Міністерство оборони Тайваню підписало угоди зі США щодо придбання до тисячі ударних дронів для запобігання можливому нападу Китаю. Влада країни планує придбати дрони, вироблені компаніями AeroVironment та Anduril Industries.
- Тайвань міг передати Україні надлишки своїх зенітних ракетних комплексів (ЗРК) Hawk, засвідчив колишній старший директор з питань Тайваню у Міноборони США Тоні Ху.
- Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.