Талібан обмежує жінок у доступі до роботи, подорожей та медпослуг – зіт ООН
Джерело: AP
Згідно зі звітом ООН уряд Талібану обмежує доступ афганських жінок до роботи, подорожей і медичних послуг, якщо вони незаміжні або не мають опікуна.
У своєму звіті, що охоплює період з жовтня по грудень 2023 року, місія ООН в Афганістані заявила, що Талібан застосовує жорсткі заходи стосовно незаміжніх жінок або таких, які не мають чоловіка-опікуна (махрама).
Зокрема таліби радять жінкам вийти заміж, якщо хочуть зберегти роботу в медичному закладі, заявивши, що незаміжній жінці неприйнятно працювати.
Трьох медпрацівниць затримали минулого жовтня за те, що вони йшли на роботу без махрами. Їх відпустили після того, як родини підписали письмову гарантію, що вони не повторять цього вчинку, мовиться у звіті.
У провінції Пактія заборонили жінкам без махрам відвідувати медичні заклади з грудня.
Жінок також заарештовували за купівлю контрацептивів, які таліби офіційно не забороняли.
Головний речник Талібану Забіхуллах Муджахід заявив, що доповідь ООН “базується переважно на непорозуміннях” і звинуватив місію в ігноруванні або критиці ісламського права.
Таліби заборонили жінкам брати участь у більшості сфер суспільного життя та не дозволяли дівчатам відвідувати школу після шостого класу в межах суворих заходів, які вони запровадили після приходу до влади у 2021 році, попри те, що спочатку обіцяли більш помірковане правління.
У країні немає офіційних законів про чоловіків-опікунів, проте, таліби заявили, що жінки не можуть пересуватися або подорожувати на певну відстань без чоловіка, з яким у неї є кровний або шлюбний зв’язок.
Вони також закрили салони краси та почали вводити дрес-код, арештовуючи жінок, які не дотримуються їхньої інтерпретації хіджабу, або ісламської хустки. У травні 2022 року Талібан видав указ, який закликав жінок показувати лише очі та рекомендував їм носити паранджу з голови до п’ят, подібно до обмежень під час попереднього правління Талібану між 1996 і 2001 роками.
Раніше у звіті ООН повідомили, що уряд радикального ісламістського руху “Талібан” в Афганістані відправляє жінок, які пережили жорстоке поводження, у в’язницю, стверджуючи, що це робиться для їхнього захисту.
- Радикальний ісламістський рух “Талібан” хоче запустити в Афганістані централізовану мережу камер спостереження.
- Радикальний ісламістський рух “Талібан” заборонив усі політичні партії в Афганістані, заявивши, що їхня діяльність суперечить шаріату, повідомив міністр юстиції в уряді талібів Абдул Хакім Шараї.
- В Афганістані радикальний ісламістський рух “Талібан” заявив про заборону жінкам відвідувати національний парк Банд-е-Амір у центральній провінції Баміян. Це місце — одна з визначних туристичних пам’яток країни.
- Талібан наказав припинити роботу салонам краси в Афганістані.
У Запорізькій області відкриють третю підземну школу, яка зможе забезпечити навчання для 1000 учнів у дві зміни.
Акторка Демі Мур, яка стала зіркою горору “Субстанція” розповіла, чим її привабила роль у фільмі та що вона думає про стрічку.
3 січня цього року внаслідок вибуху у Шуї, Івановської області Росії, постраждав командир батареї 112 ракетної бригади РФ, капітан Констянтин Нагайко.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон №9256д, що посилює контроль на гральному ринку. Закон передбачає ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) і створення нового органу до 1 квітня 2025 року.
Сьогодні, 4 січня, російські війська завдали удару керованою авіабомбою по житловому будинку. Внаслідок цього зруйновано під’їзд багатоповерхівки.