Талібан обмежує жінок у доступі до роботи, подорожей та медпослуг – зіт ООН

Джерело: AP

Згідно зі звітом ООН уряд Талібану обмежує доступ афганських жінок до роботи, подорожей і медичних послуг, якщо вони незаміжні або не мають опікуна.

У своєму звіті, що охоплює період з жовтня по грудень 2023 року, місія ООН в Афганістані заявила, що Талібан застосовує жорсткі заходи стосовно незаміжніх жінок або таких, які не мають чоловіка-опікуна (махрама).

Зокрема таліби радять жінкам вийти заміж, якщо хочуть зберегти роботу в медичному закладі, заявивши, що незаміжній жінці неприйнятно працювати.

Трьох медпрацівниць затримали минулого жовтня за те, що вони йшли на роботу без махрами. Їх відпустили після того, як родини підписали письмову гарантію, що вони не повторять цього вчинку, мовиться у звіті.

У провінції Пактія заборонили жінкам без махрам відвідувати медичні заклади з грудня.

Жінок також заарештовували за купівлю контрацептивів, які таліби офіційно не забороняли.

Головний речник Талібану Забіхуллах Муджахід заявив, що доповідь ООН “базується переважно на непорозуміннях” і звинуватив місію в ігноруванні або критиці ісламського права.

Таліби заборонили жінкам брати участь у більшості сфер суспільного життя та не дозволяли дівчатам відвідувати школу після шостого класу в межах суворих заходів, які вони запровадили після приходу до влади у 2021 році, попри те, що спочатку обіцяли більш помірковане правління.

У країні немає офіційних законів про чоловіків-опікунів, проте, таліби заявили, що жінки не можуть пересуватися або подорожувати на певну відстань без чоловіка, з яким у неї є кровний або шлюбний зв’язок.

Вони також закрили салони краси та почали вводити дрес-код, арештовуючи жінок, які не дотримуються їхньої інтерпретації хіджабу, або ісламської хустки. У травні 2022 року Талібан видав указ, який закликав жінок показувати лише очі та рекомендував їм носити паранджу з голови до п’ят, подібно до обмежень під час попереднього правління Талібану між 1996 і 2001 роками.

Раніше у звіті ООН повідомили, що уряд радикального ісламістського руху “Талібан” в Афганістані відправляє жінок, які пережили жорстоке поводження, у в’язницю, стверджуючи, що це робиться для їхнього захисту.

В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.