Танення полярного льоду змінює обертання Землі й впливає на час – дослідження
Джерело: CNN
Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Nature, танення полярного льоду змінює обертання Землі й відповідно вимірювання часу.
Час визначається обертанням Землі, але це обертання непостійне; воно може змінюватися залежно від того, що відбувається на поверхні Землі та в її ядрі.
Загальне збільшення швидкості означає, що вперше в історії світовим хронометристам, можливо, доведеться розглянути питання про віднімання секунди від наших годинників.
Відповідно до дослідження, годиннику, можливо, доведеться пропускати одну секунду приблизно до 2029 року, щоб підтримувати всесвітній час у синхронізації з обертанням Землі.
Якби не вплив танення льоду, зміна часу знадобилася б на три роки раніше, у 2026 році.
В останні десятиліття Земля оберталася швидше через зміни в її ядрі, але танення льоду завадило цьому сплеску швидкості.
Автор дослідження та геофізик з Інституту океанографії Скріппса при Каліфорнійському університеті Дункан Агню зазначив, що танення льоду в Гренландії та Антарктиді змінило місце, де зосереджена маса Землі.
“Частина визначення того, що станеться в глобальному хронометражі… залежить від розуміння того, що відбувається з ефектом глобального потепління”, — сказав Дункан Агню.
До 1955 року секунда визначалася як певна частка часу, який знадобився Землі для одного оберту відносно зірок. Потім настала ера високоточних атомних годинників, які виявилися набагато більш стабільним способом визначення фізичної секунди.
З кінця 1960-х років світ почав використовувати універсальний координований час (UTC) для встановлення часових поясів. UTC покладається на атомний годинник, але все одно йде в ногу з обертанням планети.
Але оскільки швидкість обертання непостійна, дві шкали часу повільно розходяться. Це означає, що час від часу потрібно додавати “високосну секунду”, щоб повернути їх у відповідність.
- Годинник Судного дня другий рік поспіль показує 90 секунд до півночі, оскільки вчені кажуть, що “людство продовжує стикатися з безпрецедентним рівнем небезпеки”.
- Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.
- Група вчених із Великої Британії та Норвегії виявила, що танення арктичних льодовиків призводить до вивільнення стародавнього метану, який може мати негативні наслідки для клімату планети.
Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.
Франція таємно провела навчання “Персей” з розгортання військ спеціального призначення в Україні для протистояння російського прориву з території Білорусі.
Згідно з даними правозахисників, в Білорусі за 2024 рік засудили не менше як 1721 особу за політично мотивованими кримінальними справами. Серед них — 1241 чоловіків і 480 жінок.
У Центрі нацспротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують рекрутувати місцеве населення до лав армії РФ, порушуючи міжнародне право.
Житель Одеси виставив на продаж на інтернет-аукціоні унікальну фібулу I-II століття, характерну для германських культур Центральної Європи та пов’язану з Маркоманськими війнами Римської імперії.