Танення полярного льоду змінює обертання Землі й впливає на час – дослідження

Джерело: CNN

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Nature, танення полярного льоду змінює обертання Землі й відповідно вимірювання часу.

Час визначається обертанням Землі, але це обертання непостійне; воно може змінюватися залежно від того, що відбувається на поверхні Землі та в її ядрі.

Загальне збільшення швидкості означає, що вперше в історії світовим хронометристам, можливо, доведеться розглянути питання про віднімання секунди від наших годинників.

Відповідно до дослідження, годиннику, можливо, доведеться пропускати одну секунду приблизно до 2029 року, щоб підтримувати всесвітній час у синхронізації з обертанням Землі.

Якби не вплив танення льоду, зміна часу знадобилася б на три роки раніше, у 2026 році.

В останні десятиліття Земля оберталася швидше через зміни в її ядрі, але танення льоду завадило цьому сплеску швидкості.

Автор дослідження та геофізик з Інституту океанографії Скріппса при Каліфорнійському університеті Дункан Агню зазначив, що танення льоду в Гренландії та Антарктиді змінило місце, де зосереджена маса Землі.

“Частина визначення того, що станеться в глобальному хронометражі… залежить від розуміння того, що відбувається з ефектом глобального потепління”, — сказав Дункан Агню.

До 1955 року секунда визначалася як певна частка часу, який знадобився Землі для одного оберту відносно зірок. Потім настала ера високоточних атомних годинників, які виявилися набагато більш стабільним способом визначення фізичної секунди.

З кінця 1960-х років світ почав використовувати універсальний координований час (UTC) для встановлення часових поясів. UTC покладається на атомний годинник, але все одно йде в ногу з обертанням планети.

Але оскільки швидкість обертання непостійна, дві шкали часу повільно розходяться. Це означає, що час від часу потрібно додавати “високосну секунду”, щоб повернути їх у відповідність.

Дженні Райс — 77-річна марафонка, котра зруйнувала стереотипне уявлення про фізичні межі похилого віку. Показник аеробної витривалості VO₂ max жінки — на рівні здорової 25-річної. Нині вчені вивчають феномен Райс, аби зрозуміти, як зберегти здоров’я й активність у літньому віці.

11 травня президент Володимир Зеленський звернувся до своєї мами у вечірньому відеозверненні.

Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.

11 травня у низці міст Німеччини відбулися мітинги за заборону ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Як повідомили організатори акцій, всього відбулося понад 50 демонстрацій під загальним гаслом “Більше жодних відмовок – заборона АдН зараз!”.