Таїланд вирішив приєднатися до блоку БРІКС

Джерело: Bangkok Post

Кабмін Таїланду схвалив проєкт офіційного листа, в якому мовиться про намір країни приєднатися до організації БРІКС під головування Росії.

Як зазначив речник уряду Чай Вачаронке, членство в БРІКС “підвищить роль країни на міжнародній арені та розширить її можливості щодо участі у створенні нового світового порядку”.

Єгипет, Ефіопія, Іран і Об’єднані Арабські Емірати офіційно приєдналися до блоку 1 січня. Наразі Таїланд стоїть у наступній черзі з 15 країн, які розглядаються для вступу.

Чай розповів, що держави, які виявили бажання приєднатися до блоку, отримали запрошення на 16-й саміт БРІКС, який відбудеться у Казані з 22 по 24 жовтня. Він додав, що участь у цьому заході дозволить Таїланду прискорити процес вступу та зміцнити свої позиції серед країн, що розвиваються.

Також королівство повідомило про бажання подати заявку на вступ до Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), що об’єднує 38 найбільш розвинених країн світу.

З 1 січня 2024 року об’єднання поповнилося новими членами, до блоку приєдналися  Єгипет, Іран, Об’єднані Арабські Емірати та Ефіопія. Також до блоку запросили Аргентину та Саудівську Аравію, однак, новий президент Аргентини Хав’єр Мілей відмовився від вступу, назвавши його недоцільним, а в Ер-Ріяді вирішили зачекати з рішенням.

Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.

Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.