Таїланд вирішив приєднатися до блоку БРІКС
Джерело: Bangkok Post
Кабмін Таїланду схвалив проєкт офіційного листа, в якому мовиться про намір країни приєднатися до організації БРІКС під головування Росії.
Як зазначив речник уряду Чай Вачаронке, членство в БРІКС “підвищить роль країни на міжнародній арені та розширить її можливості щодо участі у створенні нового світового порядку”.
Єгипет, Ефіопія, Іран і Об’єднані Арабські Емірати офіційно приєдналися до блоку 1 січня. Наразі Таїланд стоїть у наступній черзі з 15 країн, які розглядаються для вступу.
Чай розповів, що держави, які виявили бажання приєднатися до блоку, отримали запрошення на 16-й саміт БРІКС, який відбудеться у Казані з 22 по 24 жовтня. Він додав, що участь у цьому заході дозволить Таїланду прискорити процес вступу та зміцнити свої позиції серед країн, що розвиваються.
Також королівство повідомило про бажання подати заявку на вступ до Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), що об’єднує 38 найбільш розвинених країн світу.
З 1 січня 2024 року об’єднання поповнилося новими членами, до блоку приєдналися Єгипет, Іран, Об’єднані Арабські Емірати та Ефіопія. Також до блоку запросили Аргентину та Саудівську Аравію, однак, новий президент Аргентини Хав’єр Мілей відмовився від вступу, назвавши його недоцільним, а в Ер-Ріяді вирішили зачекати з рішенням.
Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.
Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.
- 24 серпня 2023 року міністр фінансів Південної Африки Енох Годонгвана заявив, що група БРІКС не прагнутиме замінити міжнародні платіжні системи, зокрема й SWIFT, а скоріше розгляне можливість створення системи, яка посилить торгівлю в місцевих валютах.
- 30 листопада 2023 року майбутня міністерка закордонних справ Аргентини Діана Мондіно заявила, що країна не приєднається до групи країн БРІКС.
- За словами президента Сербії Александара Вучича, Сербія розглянула б можливість виходу з Ради Європи, якщо Косово приймуть до організації.
- 21 листопада 2023 року президент Сербії Александар Вучич, під час зустрічі з генсеком Північноатлантичного альянсу Єнсом Столтенбергом, підтвердив можливість проведення спільних військових навчань з НАТО.
- 29 квітня президент Сербії Александар Вучич зазначив, що країна не має наміру приєднуватися до блоку БРІКС, оскільки націлена на вступ до Європейського Союзу.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.