The Economist розповіло історію 24-річного інженера, який втік з України через річку Тиса

Джерело: The Economist

24-річний український інженер Матвій поділився своєю історією, як він з трьома колегами намагався переплисти річку Тиса між кордоном України та Румунії.

Тиса насправді є небезпечною річкою зі швидкими течіями. Одна з таких занесла Матвія та його товаришів на десятки метрів по течії. І лише чудом вони змогли врятуватися, дійшовши до іншого берега, але вже майже без сил.

Ця історія є лише одним з десятків інших, оскільки під час війни Тиса перетворилася на небезпечний кордон. Тисячі українських чоловіків ризикують життям, намагаючись переплисти кордон. З початку повномасштабної війни загинули щонайменше 33 людини, наймолодший з них був лише 20-річним.

Матвій і його колеги неодноразово чули попередження зі сторони офіційних осіб, але надії на краще життя в Європі і страх від призову до армії змушували їх продовжувати свій шлях. Тому Румунія зазначає значний приріст нелегальних переходів з України.

Велика частина цих переходів починається в південній заплаві гірського Закарпаття, яка вже давно стала торговельним шляхом. Ці місця залишаються популярними для контрабандистів, які займаються перевезенням людей через кордон. Бізнес є ризикованим, але дуже прибутковим. За словами Матвія, він заплатив 5 тисяч доларів за цю переправу.

Тим часом контрабандисти скаржаться, що їхня робота стає все складнішою через посилення контролю прикордонних служб. Попри це, люди продовжують ризикувати своїм життям, намагаючись досягти своєї мети, яка інколи перетворюється на трагедію.

На іншому березі річки українці в гідрокостюмах пройшли шлях до найближчого румунського села, де їх прийняли місцеві. Поліцейські заповнювали документи та ставили печатки в паспортах, які вони носили з собою в водонепроникних пакетах.

Тепер Матвій перебуває в іншій європейській країні, намагаючись зробити інженерну кар’єру, яка, за його словами, була б обірвана в Україні. Він розуміє, що інші українці можуть його критикувати, але каже, що ним керував інстинкт виживання.

За його словами, він надивився досить “сафарі” у своєму місті на заході України, де працівники ТЦК ходять вулицями в пошуках потенційних новобранців.

“Для мене країни більше не існує. Шляху назад немає”, — сказав він.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.