The Telegraph: у Британії розкритикували миротворчий план Стармера для України

Джерело: The Telegraph
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер запропонував створити “коаліцію охочих” для підтримки мирної угоди в Україні, проте ця ініціатива викликала значний скептицизм серед військових експертів.
За словами високопоставлених джерел у британській армії, план не має чітких стратегічних засад і більше нагадує політичне шоу.
Стармер випередив сам себе з розмовами про введення військ, не розуміючи, що це означає на практиці. Саме тому зараз ми чуємо більше про відправку літаків та кораблів, а не про розміщення військових в Україні, — пояснило джерело.
Колишній міністр оборони Бен Воллес також розкритикував цю ініціативу, наголосивши, що без реальної рішучості такі плани залишаться лише “політичним спіном”.
Ключові виклики:
- Невизначена місія. Експерти сумніваються, як 10 000 іноземних військ можуть вплинути на ситуацію, якщо в Україні вже перебуває понад мільйон військових ЗСУ та 700 000 російських окупантів.
- Відсутність військової стратегії. “Що вони мають робити? Як реалізовуватиметься їхня безпека? Які правила залучення?” — запитує британський військовий.
- Міжнародний контекст. США та Росія не підтримують коаліцію, а переговори щодо мирної угоди ще не набули конкретної форми.
Однак, попри критику, британський Генштаб наполягає, що обговорення коаліції тривають і низка країн готові зробити внесок у безпеку України. Зокрема, розглядається можливість залучення британських винищувачів Typhoon для патрулювання повітряного простору над Україною.
Цього тижня у Лондоні відбудуться подальші переговори між британськими та французькими військовими керівниками. Тим часом у Саудівській Аравії США окремо зустрінуться з представниками України та Росії для обговорення 30-денного перемир’я.
Попри всі суперечки, Стармер і президент Франції Емманюель Макрон переконані, що їхня ініціатива є важливим кроком для підтримки стабільності в регіоні.
Зауважимо, за даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.
Загалом вже більш як 30 країн вже виявили готовність відрядити свої миротворчі війська в Україну, повідомив представник прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.