The Telegraph: Війна з Китаєм ближче, ніж ми думали
Джерело: The Telegraph
Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.
Тривожить те, що коли 32 трансатлантичні союзники зібралися у Вашингтоні (разом з трьома індо-тихоокеанськими лідерами – Новою Зеландією, Японією і Південною Кореєю), Китай розпочав військові навчання з Білоруссю безпосередньо на кордоні з НАТО.
“Що можуть означати спільні навчання Китаю з таким актором, окрім як чіткий сигнал про те, що Китай став учасником війни в Європі і визначився з тим, на чиєму він боці?” – зауважують у The Telegraph.
Одночасно з навчаннями в Білорусі ВМС Китаю провели морські навчання в Тайванській протоці, порушивши повітряний простір острова рекордну кількість разів. А на початку цього тижня Росія приєдналася до Китаю у військово-морських навчаннях з бойовою стрільбою в Південнокитайському морі.
Китай і Росія тісно переплетені символічно та політично. Вони провели численні спільні військові навчання, переважно в Росії, Китаї або інших країнах ШОС, спрямовані на придушення соціальних повстань. Навчання також проводились у морській та аерокосмічній сферах, зосереджуючись на Далекому Сході, за винятком навчань у Балтійському морі у 2017 році.
Китай підтримує видимість “неупередженості” щодо війни в Україні, закликаючи обидві сторони до миру. Хоча він не надсилає масову кількість зброї, як Іран чи Північна Корея, Китай постачає Росії технології подвійного призначення і фінансує російську військову економіку, купуючи нафту і газ, на які накладено санкції Заходу.
Японія, гість цьогорічного саміту НАТО, попередила про ескалацію Китаю, ведучи переговори про відкриття офісу зв’язку НАТО в Токіо. У “Білій книзі” з питань оборони зазначено, що Китай планує подвоїти свій ядерний арсенал до понад 1000 боєголовок до 2030 року, а Північна Корея збільшує потенціал ядерного удару і радіус дії ракет. У червні Росія і Північна Корея підписали угоду про взаємну оборону.
Ця зловісна вісь створює значні загрози безпеці. Європейські союзники на східному фланзі НАТО розглядають можливість створення спільного ядерного арсеналу як засобу стримування в умовах все більшого ізоляціонізму США. Це може призвести до ширшого ядерного розповсюдження, подібного до процесів на Близькому Сході.
На початку місяця, під час святкування ювілею НАТО, кожна промова державних діячів підкреслювала взаємопов’язаність глобальних загроз і неподільність євроатлантичної та індо-тихоокеанської безпеки. НАТО більше не може обмежуватися Північноатлантичним регіоном, про що свідчить запрошення Японії, Південної Кореї, Нової Зеландії та Австралії.
У прикінцевій заяві НАТО засудила Китай за його експансивну поведінку і допомогу Росії. Проте за заявами мають слідувати дії. Відновлення миру можливе лише завдяки зусиллям 32 членів Альянсу, об’єднаних спільним баченням, вважають The Telegraph.
- США планують розгорнути нову наземну систему глушіння, щоб перешкоджати китайським і російським супутникам передавати інформацію про американські війська.
- Керівник стратегічного огляду оборонного потенціалу Великої Британії Джордж Робертсон заявив, що Китай та РФ становлять “смертельну” загрозу для Сполученого Королівства та блоку НАТО загалом.
- Європейський союз готується до вагомої торговельної конфронтації з Китаєм. Якщо Пекін не виконає вимоги ЄС щодо надання даних про ринок медичних приладів, китайські компанії можуть втратити доступ до участі в державних тендерах у Європі.
Поблизу міста Малібу в Каліфорнії вирує лісова пожежа, яка змусила тисячі жителів евакуюватись зі своїх домівок. Серед постраждалих – актор Дік Ван Дайк і співачка Шер.
11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.
На забезпечення Сил оборони наступного року передбачено понад 2,2 трлн грн, що становить 26,3% ВВП. З цієї суми 740 млрд грн спрямують на закупівлю зброї, а майже 50 млрд грн – на виробництво та придбання БПЛА.
Американський бізнесмен Ілон Маск став першою людиною, чиї статки перевищили 400 мільярдів доларів.
Світлина білки, що застрягла на дереві визнали найкращим цьогорічної фотопремії Nikon Comedy Wildlife Photography Award. Серед переможців також – усміхнена жаба та танцюючий богомол.