The Times: Трамп вважає Путіна божевільним — і він не самотній у цьому

Джерело: The Times

Висловлювання президента США Дональда Трампа про психічний стан глави РФ Володимира Путіна викликало резонанс у західних медіа. “З ним щось сталося. Він зовсім збожеволів!” — написав глава Білого дому у Truth Social, коментуючи черговий масований обстріл України, коли Росія випустила понад 900 ударних дронів, 65 крилатих і дев’ять балістичних ракет протягом трьох днів поспіль.

Видання нагадує, що про ймовірні психоневрологічні порушення у Путіна попереджали ще три роки тому. Так, 28 лютого 2022 року, через чотири дні після вторгнення в Україну, нинішній держсекретар США Марко Рубіо заявив в інтерв’ю CNN: “У Путіна, схоже, нейрофізіологічні проблеми зі здоров’ям”. Він додав: “Це людина, яка завжди пишалася самоконтролем. Його спалахи гніву — дуже нетипові та свідчать про втрату контролю над емоціями”.

У Twitter Рубіо також писав: “Шкода, що не можу поділитися з вами більш детальною інформацією, але вже зараз зрозуміло: з Путіним щось не так. Він завжди був убивцею, але зараз у нього інша, більш серйозна проблема. Помилково думати, що він реагуватиме так, як п’ять років тому”.

У 2024 році про психічну нестабільність Путіна сказав і колишній ведучий Fox News Такер Карлсон. Після інтерв’ю з російським президентом він заявив: “Його восьмихвилинний монолог про “нацистів” в Україні — це найтупіша й найнепереконливіша аргументація, яку тільки можна вигадати”.

The Times зазначає, що ізоляція Путіна під час пандемії лише поглибила його стан. Тоді доступ до нього мали лише найближчі, а відвідувачів саджали на двотижневий карантин. Про зміни в поведінці глави Кремля ще у 2022 році розповідав президент Франції Емманюель Макрон, який відвідував Москву перед початком повномасштабної війни. Джерела повідомили Reuters, що після п’ятигодинної зустрічі Макрон сказав: “Сьогоднішній Путін — не той, яким він був три роки тому”. Він зазначив, що Путін буквально “топить вас у довгих історичних монологах”.

Журналіст Financial Times Гідеон Рахман у лютому 2022 року писав: “Пристрасні роздуми Путіна про історію та культуру можуть свідчити, що російським лідером дедалі більше керують емоції та ексцентричні теорії”.

Зокрема, у липні 2021 року російський президент опублікував статтю “Про історичну єдність росіян та українців”, в якій ставив під сумнів українську незалежність. А ще раніше — текст про причини Другої світової війни, в якому звинувачував Захід у підштовхуванні нацистської Німеччини до нападу.

Після телефонної розмови з Путіним минулого тижня Трамп заявив журналістам: “Ми говоримо, а він запускає ракети по Києву та інших містах. Я не розумію причини його дій”.

На думку російського політолога Аббаса Галлямова, Путін діє нераціонально через глибоку ненависть до українців.

Коли людина втрачає самоконтроль, нічим добрим це не закінчується, — додав він.

На зустрічі з російськими підприємцями у понеділок господар Кремля знову згадав історію Русі, котра не має стосунку до Росії, та наказав “душити” іноземні компанії.

Зауважимо, раніше у Кремлі зреагували на заяву Дональда Трампа щодо ракетно-дронових атак РФ по Україні, назвавши її “емоційною”.

Тим часом тиск на Росію посилює і Сенат США на чолі з сенаторами Ліндсі Гремом та Річардом Блюменталем (демократ), які висунули умови для запровадження свого законопроєкту про санкції, який містить високі мита для країн, які купують російські енергоносії.

Щодо Трампа, то він зараз рухається тим самим шляхом, що й інші американські лідери, які вірили, що співпрацюватимуть з Путіним, але зрештою зазнавали невдачі.

Так, у 2001 році Джордж Буш-молодший сказав, що поглянувши в очі Путіну зрозумів, що він “дуже прямолінійний та заслуговує довіри”. У 2008 році Путін вдерся у Грузію.

Барак Обама намагався налагодити стосунки з Путіним, але згодом спостерігав, як той вдерся в Україну, окупувавши Крим та частину Донбасу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.

Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.