TikTok отримав попередження від ЄС через поширення фейків після нападу ХАМАСу на Ізраїль
Джерело: ВВС
У Євросоюзі попередили соцмережу TikTok про “дезінформацію”, що почала розповсюджуватися на платформі на тлі нападу терористичної організації ХАМАС на Ізраїль. Зокрема у соцмережі спостерігається стрімке поширення дезінформації про війну, в тому числі неправильно маркованих відеороликів.
Як розповіли у виданні, ЄС надіслав листа генеральному директору компанії Шоу Зі Чу, закликавши його “терміново активізувати” зусилля і пояснити “, як TikTok дотримується європейського законодавства.
У ЄС переконані, що соцмережа повинна пам’ятати про свою популярність серед молоді.
“TikTok має особливе зобов’язання захищати дітей і підлітків від насильницького контенту і терористичної пропаганди, а також від викликів смерті і потенційно небезпечного для життя контенту. DSA (Закон про цифрові послуги – ред.) встановлює дуже чіткі зобов’язання, яких TikTok повинен дотримуватися”, – прокоментував єврокомісар з питань внутрішнього ринку ЄС Тьєррі Бретон.
Відомо, що в серпні 2023 року ЄС ввів нові закони, які регулюють тип контенту, дозволеного в інтернеті. Закон про цифрові послуги вимагає від так званих “дуже великих онлайн-платформ” активно боротися із “незаконним контентом” і показувати, що вони вжили для цього заходів на вимогу.
Угода DSA дозволяє Євросоюзу проводити перевірки і, якщо він буде незадоволений, – перейти до офіційного розслідування.
Відтак, якщо комісія вирішить, що платформа не дотримується вимог або не вирішує виявлені проблеми і ризикує завдати шкоди користувачам, можуть бути запроваджені більш радикальні заходи: великий штраф або ж навіть звернення до судів з проханням тимчасово заборонити платформу на території ЄС.
- У Meta, яка володіє Facebook, Threads та Instagram, заявили, що почали видаляти зі своїх платформ пости щодо вихваляння або підтримки ХАМАСу. Цьому передувало те, що Євросоюз дорікнув соціальним мережам за недостатню боротьбу з дезінформацією.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не поїде до Росії для участі у святкуванні Дня перемоги 9 травня.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що команди України та Сполучених Штатів Америки працюють над проєктом угоди. Про це президент розповів під час вечірнього звернення 21 лютого.
Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.
20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.
США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.