Трамп готує нові санкції проти Росії – ЗМІ

Джерело: Reuters

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Журналістка Fox News Джеки Хайнрих зазначає, що Трамп незадоволений поведінкою глави Росії Володимира Путіна, розуміючи, що той навмисно затягує переговори. За її інформацією, Білий дім розглядає можливість запровадження жорстких санкцій проти російського “тіньового флоту”, який дозволяє Кремлю обходити обмеження на експорт нафти. Ці дані також підтверджують джерела Reuters у Вашингтоні, де визнають, що Кремль протистоїть тиску США і відмовляється йти на компроміси.

У Білому домі вже не вважають жоден з можливих сценаріїв мирного врегулювання цілком реалістичним. Це підвищує занепокоєння у Вашингтоні щодо того, що повномасштабна війна, яка триває вже понад три роки, може затягнутися на невизначений термін. У такому разі Україні буде необхідна додаткова військова та фінансова підтримка від західних партнерів.

Речниця Білого дому Керолайн Левітт під час брифінгу 1 квітня підтвердила, що Трамп розчарований як Путіним, так і Зеленським.

Президент хоче, щоб війна завершилася якнайшвидше. Люди гинуть з обох боків, і це триває занадто довго. Наша команда продовжує взаємодіяти як з російською, так і з українською сторонами, — заявила Левітт.

30 березня Трамп висловив різке незадоволення через те, що Путін поставив під сумнів політичну легітимність президента України Володимира Зеленського. У відповідь він пригрозив ввести 25% вторинні мита на експорт російської нафти, якщо Москва не погодиться на мирну угоду.

Перебуваючи з візитом у Парижі, президент Володимир Зеленський заявив, що довіра до США та Заходу залежить від їхньої реакції на порушення домовленостей Росією.

Зауважимо, ЄС не планує змінювати санкційну політику до липня, коли має бути чергове голосування про продовження обмежень. Дипломати побоюються, що навіть незначні поступки Москві можуть поступово зруйнувати санкційний режим, а також спровокувати розкол між США та ЄС у підходах до тиску на Кремль.

Вашингтон міг би відкрити рахунки для російських банків у США, що дозволило б їм працювати з доларами без SWIFT. Проте цей механізм є складним і повільним.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що Росія намагається затягнути процес мирного врегулювання в Україні, тож, міжнародна спільнота повинна посилювати тиск на Москву. За його словами, необхідно розширювати санкції проти РФ, щоб змусити її сісти за стіл переговорів.

Своєю чергою, міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що можливість повернення російських банків до міжнародної системи SWIFT напряму залежить від подальших дій Москви.

Раніше РФ заявила, що нібито “повністю дотримується мораторію на атаки на енергетичні об’єкти” України, укладеного під егідою США. Водночас міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров наголосив, що міністр оборони Росії Андрій Белоусов доповів Путіну про начебто порушення з боку України. Росія передала список цих порушень раднику з національної безпеки США Майку Волцу та держсекретарю Марко Рубіо. Згодом заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков повідомив, що РФ не може прийняти пропозиції США щодо зупинення війни проти України у “нинішньому вигляді”, оскільки вони не розв’язують проблеми, які Москва вважає головними причинами вторгнення. Він додав, що переговори між США та Росією з цього питання призупинилися.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.