Трамп запропонував конгресмену Майку Волтцу стати радником з питань нацбезпеки США

Джерело: CNN та Остап Яриш

Дональд Трамп звернувся до конгресмена Майка Волтца з Флориди з пропозицією стати його радником з питань національної безпеки. Свого часу Волтц критикував адміністрацію Байдена за повільну підтримку України.

На посаді радника Волтцу доведеться мати справу з геополітичними конфліктами, зокрема російсько-українською війною та протистоянням між Ізраїлем та ХАМАС.

Волтц, який є прихильником Трампа, раніше служив в Афганістані, Африці та на Близькому Сході. Він нагороджений “Зеленим береторм” і може стати першим, хто з такою нагородою обійме посаду радника з нацбезпеки.

Журналіст Остап Яриш пригадав, яку позицію Майк Волтц займав щодо України. За його даними, спершу Волтц підтримував законопроєкти про надання допомоги України і навіть відвідував Київ з делегаціями Конгресу.

Однак у квітні 2024 року він не голосував за додаткове фінансування України на 60 мільярдів доларів, мотивувавши це тим, що Європа має більше допомагати.

Серед інших причин підтримати фінансування України він називав відсутність стратегії адміністрації Байдена. Волтц критикував поки чинну владу у США за повільну і несвоєчасну підтримку України і недостатні санкції проти енергосектору РФ.

“Якщо Путін досягне успіху в Україні, він не зупиниться, поки не залучить країни НАТО…Спинити Росію перед тим, як вона втягне НАТО і США у війну — це правильна річ. Але цей тягар не може лягати лише на плечі американського народу, особливо коли Західна Європа пасує. Між стратегією Байдена “стільки, скільки потрібно” і тими, хто вимагає “жодного долара для України”, має бути політичний простір”, – писав він.

Водночас Волтц був противником членства України у НАТО остерігаючись, що це втягне США у війну проти РФ. Він також зауважив, що зараз Україна не може робити внески у колективну безпеку союзників.

Волтц також ставив питання про те, чи не потрапляє надане Україні озброєння на так званий “чорний ринок”.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що через потенційну загрозу з боку Росії Польща повинна звернутися до Франції за ядерним захистом.

Російська пропаганда розпочала чергову інформаційну кампанію проти Молдови, в якій нібито утискають Російську православну церкву (РПЦ).

США представили союзникам пропозиції щодо укладення мирної угоди між Росією та Україною. За ними окуповані українські території можуть фактично залишитись під керівництвом Москви.

17 квітня відбулось засідання суду щодо скасування указу Володимира Зеленського щодо санкцій проти Петра Порошенка. Суд не ухвалив рішення по суті справи, однак, ті аргументи на користь санкцій, які представники держави озвучили у засіданні, мають значно більше значення для кожного з нас, незалежно від майнового статусу, політичних поглядів чи моральних переконань, ніж будь-яке рішення суду у цій справі.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 65 бойових зіткнень.