«Треба поставити над Україною зимовий щит протиповітряної оборони» – Бербок

Джерело: Анналена Бербок в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок повідомила, що Берлін заохочуватиме своїх партнерів постачити Україні необхідні системи ППО вже цієї зими.

Пані Бербок, котра цього тижня відвідала Київ, наголосила, що західним партнерам потрібно поставити “зимовий щит ППО над критичною інфраструктурою України”.

І заохотити наших партнерів передати наявні системи ППО з огляду на зиму – якщо потрібно, то й тимчасово. Боєприпаси Gepard німецького виробництва теж тепер реально ходові, – пояснила глава німецького відомства.

Вона також зауважила, що уряд Німеччини планує найближчими місяцями розширити програму ракетної системи IRIS-T.

Було б зухвалістю вважати, що ми можемо оцінити ситуацію краще, ніж самі українці. Річ у тому, що російський президент понад 560 днів тому хотів пройти до Києва у парадній формі. Мужність і сила українців завадили цьому. Тепер кампанія терору Путіна застрягла в окопах на сході України, – прокоментувала вона події на полі бою.

Під час свого візиту до Києва Бербок повторила, що місце України – в ЄС, водночас закликала “робити більше для боротьби з корупцією”.

Читайте також: Німеччина підтримала армію України на суму приблизно 5,4 мільярда євро за 2023 рік

На зустрічах із президентом Володимиром Зеленським та іншими українськими лідерами міністерка також почула заклики до західних партнерів надати Києву більше озброєння, включно з ракетами великої дальності, для боротьби з російськими військами.

Зауважимо, 11 вересня під час вечірнього відеозвернення президент Володимир Зеленський анонсував посилення оборонної підтримки від Німеччини. Запевнив, що обговорив постачання ППО, артилерії та техніки з канцлером ФРН Олафом Шольцем та главою МЗС Анналеною Бербок.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.