Третина американців вважають, що війська США мають бути направлені в Україну – опитування

Джерело: опитування Redfield & Wilton Strategies ексклюзивно для Newsweek

Згідно з новим опитуванням Redfield & Wilton Strategies, третина американців підтримує відправку військ США на підтримку України у боротьбі проти росіян.

Загалом 31% американців “підтримують” або “рішуче підтримують” направлення американських військових сил на поле битв в Україні, показало опитування.

Чверть респондентів ні підтримують, ні проти ідеї відправки американських військ в Україну, а 34% – проти. Майже кожен десятий респондент не визначився.

Своєю чергою, у Пентагоні заявили, що не можуть коментувати результати опитування.

США є найбільшим спонсором України стосовно військової допомоги. З початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року Вашингтон пообіцяв надати Києву понад 43 мільярди доларів допомоги у сфері безпеки. Проте, адміністрація Байдена заявляла, що американські військові не вирушать на передову в Україні.

Однак, деякі американські бійці, які не перебувають на службі, самостійно допомагають українцям, чи то як інструктори, чи то борючись на полі бою. Зокрема наприкінці липня повідомлялося про поранення морського піхотинця Тревора Ріда, який у 2019 році був заарештований у Росії, та повернувся внаслідок обміну.

Згідно з липневим опитуванням, у якому брало участь 1500 осіб, найбільше “рішуче підтримують” направлення американських військ в Україну респонденти віком 27–42 років (міленіали). Тоді як найбільшу сукупну підтримку (47%) висловили американці віком 11–26 років.

Загалом 47% опитаних “підтримали” або “рішуче підтримали” вступ України до НАТО. З них більше чверті вважають, що країну необхідно прийняти до Альянсу негайно, 37% — після закінчення війни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.

19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.

19 травня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що після телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним, поставили до відомо главу Білого дому про намір посилити санкції проти Росії.