Три країни НАТО узгодили прискорене розгортання військ на східному фланзі

Джерело: Reuters

30 січня Німеччина, Нідерланди та Польща підписали угоду, спрямовану на скорочення бюрократії, яка перешкоджає швидкому переміщенню військ і озброєння вздовж одного з головних коридорів, що ведуть від Північного моря до східного флангу НАТО.

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну в 2022 році і НАТО, і Євросоюз почали прискорювати підготовку на випадок військового конфлікту з Москвою.

За такого сценарію очікується, що США та інші союзники по НАТО повинні будуть відправити значні військові підкріплення через порти Північного моря через Німеччину і Польщу на східний фронт.

Раніше у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

Голова Об’єднаного командування з тилового забезпечення та логістики НАТО Александер Зольфранк зауважив, що при переміщенні військ та техніки доводиться керуватися безліччю національних нормативних актів, від попереднього повідомлення, необхідного перед відправкою боєприпасів, до допустимої довжини військових конвоїв та профілактики захворювань.

Натомість генерал переконаний, що “військовий Шенген” дозволить долати бюрократичні перепони набагато швидше.

У НАТО заявили, що після десятиліть розрядки напруги Альянс знову має бути готовим до війни, яка може спалахнути у будь-який момент.

Зольфранк зауважив, що він хотів би бачити “військовий шенген”, зону вільного військового коридору, схожу на політичну шенгенську зону, яка дозволяє вільне пересування в більшій частині ЄС.

  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • 17 січня голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
  • НАТО розпочинає найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.

Активісти руху “Жовта стрічка” повʼязали жовті стрічки уздовж набережних Ялти, біля пам’ятника Леніна та поруч з автовокзалом, які є символом спротиву українців в окупації.

Президент Володимир Зеленський 28 листопада підписав закон 4015-IX (законопроєкт №11416-д) про “історичне” підвищення податків. Документ набуде чинності з 1 грудня.

28 листопада Європейський парламент ухвалив резолюцію, котрою закликав посилити і прискорити військову підтримку України до перемоги у війні проти Росії. Мета – завершити агресію Росії та забезпечити звільнення всього українського народу. Документ підтримали 390 депутатів, тоді як проти проголосували 135 європарламентарів, а 52 – утрималися.

У 2022 році колишній радник міністра оборони України, депутат і його син разом з іноземцем організували шахрайську схему з закупівлі військової форми.

28 листопада обсяг обмежень електропостачання для побутових споживачів тимчасово збільшено. Протягом доби в низці регіонів одночасно застосовуватимуться чотири черги відключень.