Туреччина офіційно подала заявку на вступ до групи БРІКС — ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Туреччина офіційно подала заявку на приєднання до групи країн, що розвиваються, БРІКС, прагнучи розширити свій глобальний вплив і зміцнити зв’язки за межами традиційних західних союзників. Згідно з анонімними джерелами, рішення Анкари викликане переконанням, що геополітичний центр тяжіння зміщується від розвинутих економік.

Заявку подано через розчарування Туреччини відсутністю прогресу у її спробі приєднатися до ЄС та напруження у відносинах з іншими членами НАТО через підтримку тісних зв’язків з Росією після вторгнення останньої в Україну. Водночас країна продовжує виконувати свої зобов’язання як членкиня НАТО, зазначають джерела.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган наголосив на важливості розвитку відносин як зі Сходом, так і з Заходом, щоб Туреччина стала сильною і престижною країною.

Подальше розширення групи може бути обговорено на саміті в Казані (Росія) 22 – 24 жовтня. Туреччина, серед інших країн, розраховує на вступ до БРІКС для можливого посилення економічної співпраці з Росією та Китаєм і поліпшення своєї ролі торгового каналу між ЄС та Азією.

Адміністрація Ердогана також працює над залученням інвестицій китайських виробників електромобілів, які можуть скористатися митним союзом Туреччини з ЄС для розширення свого доступу на європейський ринок.

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан зазначив, що БРІКС збільшує різноманітність підходів і політики в глобальній економічній системі. Водночас Туреччина паралельно намагається відновити переговори про членство в ЄС, що залишається її стратегічною метою.

Довідка. БРІКС – це група, що об’єднує найбільші економіки, що розвиваються, і включає Бразилію, Росію, Індію, Китай та Південну Африку. Нещодавно до неї приєдналися Іран, Об’єднані Арабські Емірати, Ефіопія та Єгипет.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.