Таїланд вирішив приєднатися до блоку БРІКС

Джерело: Bangkok Post

Кабмін Таїланду схвалив проєкт офіційного листа, в якому мовиться про намір країни приєднатися до організації БРІКС під головування Росії.

Як зазначив речник уряду Чай Вачаронке, членство в БРІКС “підвищить роль країни на міжнародній арені та розширить її можливості щодо участі у створенні нового світового порядку”.

Єгипет, Ефіопія, Іран і Об’єднані Арабські Емірати офіційно приєдналися до блоку 1 січня. Наразі Таїланд стоїть у наступній черзі з 15 країн, які розглядаються для вступу.

Чай розповів, що держави, які виявили бажання приєднатися до блоку, отримали запрошення на 16-й саміт БРІКС, який відбудеться у Казані з 22 по 24 жовтня. Він додав, що участь у цьому заході дозволить Таїланду прискорити процес вступу та зміцнити свої позиції серед країн, що розвиваються.

Також королівство повідомило про бажання подати заявку на вступ до Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), що об’єднує 38 найбільш розвинених країн світу.

З 1 січня 2024 року об’єднання поповнилося новими членами, до блоку приєдналися  Єгипет, Іран, Об’єднані Арабські Емірати та Ефіопія. Також до блоку запросили Аргентину та Саудівську Аравію, однак, новий президент Аргентини Хав’єр Мілей відмовився від вступу, назвавши його недоцільним, а в Ер-Ріяді вирішили зачекати з рішенням.

Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.

Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.