Таїланд вирішив приєднатися до блоку БРІКС

Джерело: Bangkok Post

Кабмін Таїланду схвалив проєкт офіційного листа, в якому мовиться про намір країни приєднатися до організації БРІКС під головування Росії.

Як зазначив речник уряду Чай Вачаронке, членство в БРІКС “підвищить роль країни на міжнародній арені та розширить її можливості щодо участі у створенні нового світового порядку”.

Єгипет, Ефіопія, Іран і Об’єднані Арабські Емірати офіційно приєдналися до блоку 1 січня. Наразі Таїланд стоїть у наступній черзі з 15 країн, які розглядаються для вступу.

Чай розповів, що держави, які виявили бажання приєднатися до блоку, отримали запрошення на 16-й саміт БРІКС, який відбудеться у Казані з 22 по 24 жовтня. Він додав, що участь у цьому заході дозволить Таїланду прискорити процес вступу та зміцнити свої позиції серед країн, що розвиваються.

Також королівство повідомило про бажання подати заявку на вступ до Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), що об’єднує 38 найбільш розвинених країн світу.

З 1 січня 2024 року об’єднання поповнилося новими членами, до блоку приєдналися  Єгипет, Іран, Об’єднані Арабські Емірати та Ефіопія. Також до блоку запросили Аргентину та Саудівську Аравію, однак, новий президент Аргентини Хав’єр Мілей відмовився від вступу, назвавши його недоцільним, а в Ер-Ріяді вирішили зачекати з рішенням.

Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.

Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.