Туреччина призупинила оплату за російську нафту – Reuters
Джерело: Reuters
Згідно з даним джерел, погроза США застосувати санкції до фінансових компаній, які ведуть бізнес з Росією, призвела до відчутного зниження рівня турецько-російської торгівлі, порушивши або уповільнивши деякі платежі як за імпортовану нафту, так і за турецький експорт.
Зазначається, що російські нафтові компанії вже деякий час не отримують із Туреччини гроші за продані барелі.
Санкції США мають на меті зменшити доходи Кремля та зірвати його війну проти України, не заглушаючи потоки російської нафти на світові ринки, щоб уникнути політично чутливого стрибка цін на бензин у США.
Однак, за словами нафтотрейдерів, проблеми з оплатою, схожа до тих, з якими зараз зіштовхнулася Туреччина, вже перервали постачання російської нафти до Індії та ускладнили постачання до Об’єднаних Арабських Еміратів і Китаю.
Довелося змінювати узгоджені способи платежів або відкладати їх, водночас постачання тривали, — пояснює джерело Reuters. За словами двох інших співрозмовників агентства, потік російського палива у напрямку Туреччини поки що не зупинявся повністю.
Росія є найбільшим експортером сирої нафти та дизельного пального до Туреччини, яка є бідною на енергоносії країною НАТО.
Туреччина більш ніж удвічі збільшила закупівлю російської нафти після початку повномасштабної війни РФ проти України і залишається єдиною країною НАТО, яка продовжує отримувати барелі з РФ. За підсумками січня-листопада минулого року на турецькі НПЗ, зокрема найбільший STAR, надійшло 8,9 млн тонн сирої нафти російського походження. Крім того, російські нафтовики продали на турецький ринок 9,4 млн тонн дизельного пального.
Те, що платежі за нафту не проходять, пов’язане із посиленням банківського контролю, пояснюють джерела Reuters. У січні аналогічні проблеми виникли з Індією, яка відмовилася приймати 14 танкерів із сахалінською нафтою сорту Sokol після того, як “Роснєфть” не змогла відкрити рахунок в ОАЕ, щоб отримувати оплату в дирхамах.
Джерело в російській нафтовій компанії повідомило, що російські нафтові компанії не отримували платежів від Туреччини вже протягом “двох-трьох тижнів”.
Раніше ми повідомили, що 14 танкерів, завантажених 10 мільйонами барелів російської сирої нафти сорту “Сокіл”, застрягли біля узбережжя Південної Кореї на кілька тижнів через санкції США та проблеми з оплатою.
- Російський нафтовий танкер майже миттєво зробив розворот біля узбережжя Португалії після того, як потрапив під санкції США.
- Три великі грецькі судноплавні компанії припинили транспортування російської нафти, щоб уникнути санкцій США, повідомили чотири трейдери.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- 12 жовтня 2023 року Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти двох власників танкерів, які перевозили російську нафту вище встановленої межі ціни у 60 доларів за барель, яку погодили країни G7.
- Попри запровадження низки санкцій та обмежень щодо російської нафти, Росія продовжує торгувати своїм “чорним золотом”, вдаючись до різноманітних хитрощів, аби обійти заборони.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- Болгарія ввела високі податки на нафтогазові підприємства, що належать Росії, аби змусити європейських покупців шукати альтернативні варіанти.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.