Туреччина, Румунія та Болгарія захистять тимчасовий зерновий коридор від російських мін

Джерело: Bloomberg

Члени НАТО Туреччина, Румунія та Болгарія наближаються до угоди про створення спільних сил для знешкодження мін у Чорному морі внаслідок вторгнення РФ в Україну.

Російські міни стали загрожувати судам внаслідок воєнних дій, які Росія розпочала проти України.

Зауважується, що новий підрозділ, що є власною ініціативою трьох чорноморських країн НАТО, зможе захистити тимчасовий зерновий коридор.

Заступники міністрів оборони трьох країн планують зустрітися в Анкарі 22 листопада, щоб спробувати остаточно узгодити деталі завдань підрозділу з розмінування. Поки що незрозуміло, чи буде також підписана остаточна угода після дводенної зустрічі, повідомили три джерела.

І попри те, що робота мінних тральщиків не вважатиметься операцією НАТО, діяльність нового підрозділу стане першою спільною акцією країн Альянсу в Чорному морі з початку війни РФ проти України.

Нагадаємо, у липні в межах “Чорноморської зернової ініціативи” Україна доправила до Ефіопії майже 300 тисяч тонн продовольства і ще 90 тисяч тонн зерна – в межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.

Окрім цього, 17 жовтня в адміністрації порту Констанца повідомили, що Україна відвантажила вже 10,5 мільйона метричних тонн зерна через румунський чорноморський порт.

Президент України Володимир Зеленський висловив занепокоєння, що війна Росії проти України, яка триває вже третій рік, може ще більше загостритись, якщо Україна за підтримки союзників не втримає оборону проти подальшого наступу РФ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що йому сказали, що Росія “зробила помилку”, коли вдарила по місту Суми 13 квітня, внаслідок чого загинуло щонайменше 34 людини.

В Нью-Йорку на Таймс-сквер проходить акція на підтримку України після російської атаки Сум, внаслідок якої загинули 34 людини, постраждало – 117, зокрема 15 дітей.

Поліція Києва та СБУ встановили особи молодиків, які слухали російську музику на столичному Подолі – їх притягнуто до адміністративної відповідальності.

За словами аналітиків, угода про припинення вогню в Україні або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, але поки що неясно, які саме механізми може запропонувати Захід.