Туреччина сподівається на початок переговорів між Україною та РФ «найближчим часом»

Джерело: Reuters

Туреччина сподівається, що переговори про припинення вогню в Україні розпочнуться найближчим часом, заявив міністр закордонних справ Хакан Фідан 3 березня наприкінці дипломатичного форуму у місті Анталія.

Фідан зустрівся зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим 1 березня на полях Анталійського дипломатичного форуму. Він повідомив журналістам, що обговорив із Лавровим “низку питань, зокрема щодо України”.

Щодо питання України, то наша думка полягає в тому, що обидві сторони досягли межі того, що вони можуть отримати війною. Ми вважаємо, що настав час почати діалог про припинення вогню, — заявив Фідан. — Це не означає визнання окупації (з боку Росії), але питання суверенітету і припинення вогню повинні обговорюватися окремо.

Туреччина, член НАТО, яка має спільний морський кордон як з Україною, так і з Росією в Чорному морі, намагається підтримувати добрі зв’язки з обома країнами після повномасштабного вторгнення Росії в Україну два роки тому.

Анкара надала військову підтримку Україні та висловила підтримку її територіальної цілісності, але також виступає проти санкцій щодо Росії.

Загибель і поранення понад 500 000 осіб і знищення інфраструктури цілої країни — це нестерпна для нас реальність, — пояснив Фідан. — Це має якось припинитися. Щоб зупинити це, мають бути певні дискусії, і всі повинні звикнути до цієї думки.

28 лютого президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Стамбул готовий знову прийняти “мирні переговори” між Росією та Україною.

Зауважимо, глава РФ Володимир Путін перевіряє, чи готові Сполучені Штати Америки до переговорів щодо припинення війни Росії проти України. За словами двох осіб, наближених до Кремля, російський президент надіслав США певні сигнали неофіційними каналами, щоб дати зрозуміти, що він відкритий для обговорення, включно з потенційно майбутніми домовленостями про безпеку України. Захід налаштований скептично.

В Інституті вивчення війни (ISW) застерегли, що президент Росії Володимир Путін намагається переконати Захід зрадити Україну шляхом переговорів без участі Києва.

Варто акцентувати, що після дипломатичних зустрічей у Москві ввечері 2 березня Міністерство закордонних справ Китаю заявило 3 березня, що переговори будуть “єдиним способом припинити” російсько-українську війну.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.