Туреччина та Україна підписали угоду про допомогу турецьких компаній у відбудові

Джерело: Reuters

Туреччина та Україна підписали угоду, яка дозволить турецьким будівельним компаніям брати участь у відновленні української інфраструктури, пошкодженої внаслідок російського вторгнення.

У середу, 31 січня, під час зустрічі в Стамбулі міністр торгівлі Туреччини Омер Болат, міністр транспорту Туреччини Абдулкадір Уралоглу та міністр інфраструктури України Олександр Кубраков підписали документ, що визначає параметри “турецько-української робочої групи з реконструкції”.

За словами Болата, міністри обговорили роль Туреччини у відбудові України і додав, що дві країни використовуватимуть цільову групу, сформовану відповідно до меморандуму про взаєморозуміння щодо відновлення України від 2022 року.

“Це забезпечить важливу правову базу для зусиль у відбудові України. Ми також готові співпрацювати з третіми країнами”, – сказав він на церемонії підписання документа.

Кубраков зазначив, що основними сферами, які потребують реконструкції, є житлово-комунальний і транспортний сектори, зокрема дороги, мости та залізниця, а також інфраструктура водного транспорту України. Він додав, що, на його думку, ці зусилля також сприятимуть розвитку двосторонньої торгівлі.

“Для нашої країни надзвичайно важливо залучити іноземні інвестиції в інфраструктуру”, – сказав він.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.