Туреччині передали списки тяжкохворих кримських політв’язнів – Лубінець

Джерело: Дмитро Лубінець/Телеграм

В межах своєї участі в десятій щорічній конференції з прав національних меншин у Туреччині, Представник з прав жителів Криму та Севастополя Ельвін Кадиров передав списки тяжкохворих кримських політв’язнів, аби Туреччина могла сприяти медичній допомозі та подальшому звільненню.

Зустріч із представниками Туреччини, зокрема з помічником президента Джевдетом Йилмазом та іншими високопосадовцями, стала важливою платформою для обговорення порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму, які продовжують чинити російські окупанти.

Ельвін Кадиров детально розповів про систематичні репресії, катування та порушення свободи слова в Криму. Він зауважив, що понад 40 незаконно засуджених громадян України, більшість з яких є представниками кримськотатарського народу, потребують термінової медичної допомоги. До цього часу двоє кримських політв’язнів загинули через відсутність належного лікування.

У повідомленні зауважили, що такі дії є частиною стратегічного напрямку Офісу омбудсмана щодо реалізації пункту 4 Формули Миру, що передбачає захист прав громадян, зокрема й у сфері прав людини в умовах окупації.

Читайте також: «Він має сильну задишку, і стан погіршується»: про кримського татарина, засудженого в Росії

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.