Туреччині передали списки тяжкохворих кримських політв’язнів – Лубінець

Джерело: Дмитро Лубінець/Телеграм

В межах своєї участі в десятій щорічній конференції з прав національних меншин у Туреччині, Представник з прав жителів Криму та Севастополя Ельвін Кадиров передав списки тяжкохворих кримських політв’язнів, аби Туреччина могла сприяти медичній допомозі та подальшому звільненню.

Зустріч із представниками Туреччини, зокрема з помічником президента Джевдетом Йилмазом та іншими високопосадовцями, стала важливою платформою для обговорення порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму, які продовжують чинити російські окупанти.

Ельвін Кадиров детально розповів про систематичні репресії, катування та порушення свободи слова в Криму. Він зауважив, що понад 40 незаконно засуджених громадян України, більшість з яких є представниками кримськотатарського народу, потребують термінової медичної допомоги. До цього часу двоє кримських політв’язнів загинули через відсутність належного лікування.

У повідомленні зауважили, що такі дії є частиною стратегічного напрямку Офісу омбудсмана щодо реалізації пункту 4 Формули Миру, що передбачає захист прав громадян, зокрема й у сфері прав людини в умовах окупації.

Читайте також: «Він має сильну задишку, і стан погіршується»: про кримського татарина, засудженого в Росії

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.

Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.

Прем’єр-міністр Дональд Туск розкритикував позицію кандидата в президенти від партії “Право і справедливість” Кароля Навроцького щодо України.

Одеситка Дар’я стала єдиною жінкою-пілотом у батальйоні безпілотних систем 21-ї окремої механізованої бригади.

Законопроєкт про “руйнівні” санкції проти Росії буде реалізований, якщо Кремль найближчим часом не приступить до “добросовісних” переговорів щодо стійкого справедливого миру з Україною, заявили американські сенатори Ліндсі Грем (республіканець, Південна Кароліна) та Річард Блументаль (демократ, Коннектикут), котрі є авторами відповідної законодавчої ініціативи.