У 2023 році «Укрзалізниця» збудувала рекордну кількість вантажних вагонів – понад 500

Джерело: Мінінфраструктури та “Укрзалізниця”

У 2023 році “Укрзалізниця” на власних потужностях збудувала 528 вантажних вагонів – це рекорд за останні п’ять років.

За минулий рік “Укрзалізниця” наростила обсяги вітчизняного виробництва техніки та продукції залізничної галузі. Зокрема ще одним рекордом стало зростання виробництва залізобетонних конструкцій порівняно з 2022 роком на 10,5%. У 2023 році також зросло на 33% виробництво щебеню та на 6% – шпал.

На потужностях компанії було збудовано зерновоз, який оптимально пристосований для перевезень коліями 1520 (українська) та 1435 (європейська) міліметрів. Більшість його комплектуючих і матеріалів — українського виробництва.

Серед інших досягнень:

  • Виготовлення понад 400 фітингових платформ і 37 тисяч одиниць інших різноманітної продукції;
  • Серійне виготовлення думпкарів та хопер-дозаторів;
  • Освоєння 47 нових номенклатур.

У планах компанії на 2024 рік – наростити обсяги капітального ремонту локомотивів на 15% та електропоїздів – на 8%. Також – продовжити збільшення виробництва щебеню за рахунок замовлень від сторонніх замовників і освоювати нові продукти та технології.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.