У Білому домі підтвердили зустріч Байдена з Зеленським на саміті НАТО у Вільнюсі
Джерело: брифінг радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана
Президенти США та України – Джо Байден та Володимир Зеленський – зустрінуться 12 липня у Вільнюсі, де проходитиме саміт НАТО.
Салліван підтвердив інформацію ЗМІ про те, що зустріч Байдена з Зеленським пройде на другий день саміту Північноатлантичного альянсу.
“Завтра Байден зустрінеться із Зеленським і вони обговорять довгострокові зобов’язання допомоги США та інших союзників, щоб допомогти Україні захистити себе зараз і не допустити майбутню агресію”, – розповів він.
Окрім цього, повідомив Салліван, 12 липня також відбудеться перше засідання Ради Україна-НАТО. На ньому буде обговорено надання нового пакету допомоги, довгострокові потреби і розширення співпраці НАТО з Україною.
Також буде обговорено й майбутнє приєднання України до альянсу.
“Як казав Байден, якщо Україну прийняти зараз, то це залучить НАТО до війни з Росією. Крім цього, Україні ще необхідно провести деякі реформи. Але союзники дадуть спільний позитивний сигнал про членство України в альянсі”, – пояснив Салліван.
- Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, як пише видання, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
- Країни Північноатлантичного альянсу погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України як передумови вступу. Згодом Генеральний секретар НАТО Єнс
Військовий фахівець в галузі радіотехнологій та голова ГО “Центр радіотехнологій” Сергій Бескрестнов з позивним “Флеш” пояснив, чому українці помічають збій часу на їхніх телефонах.
5 листопада, близько 05:00, у місті Шептицький (колишній Червоноград) стався вибух у квартирі житлового будинку. Внаслідок цього поранено чоловіка.
Шведська екоактивістка Грета Тунберг прийшла на акцію протесту в Тбілісі і приєдналася до акції біля парламенту Грузії.
На порталі “Дія” в рамках сервісу “е-Підприємець” з’явиться ще 5 послуг у форматі бета-тестування.
Управління боротьби з шахрайством Європейського Союзу (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.