У Болгарії заарештували 12 осіб за постачання товарів подвійного призначення до Росії

Джерело: The Sofia Globe

Болгарська поліція заарештувала 12 осіб, звинувачених у незаконному експорті до Росії товарів подвійного призначення, які можуть бути використані російськими військовими у повномасштабній війні проти України.

10 жовтня глава Міністерства внутрішніх справ країни Живко Коцев повідомив журналістам, що серед підозрюваних є громадяни Болгарії, Росії та Білорусі.

Операція із затримання підозрюваних була проведена кількома відомствами після того, як Держнацбезпека отримала інформацію про незаконне переміщення товарів можливого подвійного призначення, зазначив очільник відомства Пламен Тончев.

Такий експорт до Росії заборонено санкціями ЄС, накладеними на Росію після вторгнення в Україну.

Розкрито міжнародну мережу незаконного постачання товарів подвійного призначення цивільного та військового призначення з європейських країн до Російської Федерації, – поінформував Тончев.

Він додав, що вантажі призначалися не для регулярної російської армії, а для приватних військових компаній, як-от “Вагнера” та підрозділ “Ахмат”.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

У Харківській області затримано інформатора російського ГРУ, який передавав ворогу дані щодо оборони Вовчанська.

Поліція Лос-Анджелеса повідомила, що почала розслідування смерті зірки серіалу “Друзі” Метью Перрі. 

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що країна визнає палестинську державу. Очікується, що сьогодні про визнання Палестини повідомлять також Іспанія та Ірландія.

США стверджують, що минулого тижня Росія запустила супутник, який, на їх думку, “імовірно здатний атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті”.