У братській могилі в Сирії виявлено тіла не менше 100 000 осіб
Джерело: Reuters
Голова сирійської правозахисної групи, що базується у США, повідомив, що в одній із братських могил Сирії виявлено щонайменше 100 000 тіл осіб, вбитих режимом Асада.
За словами Мауза Мустафи, могилу виявили в Аль-Кутайфі, що за 40 км від Дамаска. Це одне з п’яти місць масових поховань, виявлених за останні роки.
“Сто тисяч – це найконсервативніша оцінка. Це дуже, дуже крайня, майже несправедлива консервативна оцінка”, – сказав він.
На думку Мустафи, масових поховань у Сирії куди більше, аніж п’ять, а серед жертв – не лише сирійці, а й іноземці, зокрема громадяни США та Великої Британії.
За його оцінками, з 2011 року у Сирії вбито сотні тисяч осіб, коли протести проти правління Асада переросли у громадянську війну.
Правозахисники звинувачують Башара Асада та його батька Хафеза, який керував Сирією до свого сина та помер у 2000 році, у масштабних позасудових стратах, зокрема масових стратах.
Сам Асад завжди заперечував порушення прав людини у Сирії, а своїх противників називав “екстремістами”.
Мустафа прибув до Сирії після того, як Асад втік до Росії, а його режим розвалився після наступу повстанців.
За його словами, розвідувальні підрозділи сирійських ВПС “вивозили тіла з військових госпіталів, де їх збирали після того, як їх замучили до смерті, а згодом їх відправляли до місць масових поховань”.
Тіла також перевозили муніципальні похоронні бюро, працівники яких допомагали вивантажувати їх з рефрижераторів.
“Нам вдалось поспілкуватись з людьми, які працювали на цих масових похованнях, які самостійно втекли з Сирії чи яким ми допомогли втекти”, – додав Мустафа.
Зокрема його група спілкувалась із працівниками бульдозерів, яких змушували викопувати могили і чавити тіла, щоб вони помістились, а згодом засипати їх.
Мустафа висловив занепокоєння, що місця поховань не охороняються, і додав, що їх потрібно зберегти, щоб мати докази для розслідувань.
- Після оголошення 8 грудня про повалення режиму диктатора Башара Асада тисячі громадян вирішили повернутися до Сирії, внаслідок чого на дорогах утворилися величезні затори.
Соціологічне опитування Центру Разумкова показало, що 91% українців пишаються громадянством України.
Євросоюз ризикує не продовжити дію санкції проти Росії, оскільки прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан затримує процес.
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль у четвер, 23 січня, має знову з’явитися перед Конституційним судом у справі про імпічмент. Ці слухання стануть другими за тиждень після попереднього засідання, яке відбулося у 21 січня.
Молдова прийняла рішення відмовитися від участі в пісенному конкурсі “Євробачення-2025”, який відбудеться у швейцарському Базелі. Це рішення було ухвалене “після детального аналізу поточної ситуації, а також економічних, адміністративних і мистецьких проблем”.
Турецький суд ухвалив рішення залишити під вартою лідера ультраправої партії “Перемоги” Уміта Оздага до судового засідання. Справа стосується обвинувачення у розпалюванні суспільної ненависті. Політика затримали після його коментарів, в яких він заявив, що “навіть хрестові походи не завдали Туреччині такої шкоди, як Ердоган”.