У Бундестазі підозрюють Росію у диверсіях на військових базах Німеччини

Джерело: Welt

Депутати Бундестагу Маркус Фабер і Костянтин фон Ноц підозрюють, що інциденти на двох військових базах у Німеччині можуть бути пов’язані з російською диверсійною діяльністю.

Фабер, представник Вільної демократичної партії та голова комітету Бундестагу з питань оборони, вважає, що за актами саботажу на базах у Кельні може стояти Росія. Він зазначив, що часова близькість цих інцидентів вказує на можливу демонстрацію ворожих диверсійних можливостей.

Можна припустити, що ворожий суб’єкт хоче продемонструвати тут свої диверсійні навички, — сказав Фабер  — Суб’єкт, який зараз найбільше в цьому зацікавлений, — це Путін.

Костянтин фон Ноц, представник Партії зелених і голова комітету парламентського контролю Бундестагу, також поділяє цю думку. Він припустив, що це може бути російська диверсійна операція, і назвав це “конкретною робочою гіпотезою”.

У Кельні виникли підозри у маніпуляціях із внутрішньою системою питного водопостачання у казармах. Військову базу опечатали.  Згодом військово-повітряну базу НАТО у місті Гайленкірхен закрили через підозру диверсії. Поліція Кельна поінформувала, що інцидент розглядається як незаконне проникнення.

У казармах біля Кельна, де розташовані командні пункти та військові відомства бундесверу, а також військово-повітряні сили, працюють 4300 солдатів і 1200 цивільних. Казарми мають власну систему водопостачання.

Раніше військові бази Сполучених Штатів Амерки в Європі були переведені в стан підвищеної бойової готовності – вперше за десятиліття. Це пов’язано з отриманням Пентагоном відомостей про те, що Росія планує провести низку диверсій і терактів на військових об’єктах США.

В Європі відбулася низка подій, пов’язаних з активізацією російської агентури. Зокрема у Великій Британії двом чоловікам висунули звинувачення у підпалі складу з озброєнням для допомоги Україні. У Польщі арештовано дев’ятьох осіб за підозрою у вчиненні диверсій, скоєних за вказівками російських спецслужб.

У Швеції розслідують низку залізничних аварій, які спецслужби розцінюють як диверсії. У Чехії російські агенти намагалися вивести з ладу сигнальні системи на залізниці.

Навесні у Німеччині заарештували двох осіб, громадян РФ та ФРН, яких підозрюють у підготовці підпалу на складі з вантажами, призначеними для України. Естонські спецслужби стверджують, що співробітники російської розвідки цієї зими здійснили акти вандалізму щодо автомобілів міністра внутрішніх справ та інших політиків та журналістів. Французьке міністерство оборони раніше попереджало про ризик диверсій на військових об’єктах усередині країни у 2024 році.

Раніше Європейські спецслужби попередили уряди своїх країн про плани Росії щодо здійснення диверсій по всьому європейському континенту. Відомості надійшли від розвідувальних агентств трьох європейських країн.

За їхньою інформацією, Росія активізувала підготовку прихованих вибухів, підпалів та пошкодження важливої інфраструктури, діючи як безпосередньо, так і через підставних осіб. Ці зусилля описуються як більш агресивні та скоординовані, ніж раніше.

Томас Хальденванг, керівник Федерального відомства з охорони конституції Німеччини, висловив занепокоєння щодо збільшеного ризику диверсій.

Ми оцінюємо ризик контрольованих державою диверсійних дій як такий, що значно зріс, – сказав він.

Інформація про російські диверсійні дії також передається через служби безпеки НАТО, де відмічають “чіткі та переконливі” плани Москви на великомасштабні та добре організовані операції.

Ми повідомляли, що представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій в Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.

Операції включають підпали або спроби підпалів низки об’єктів, зокрема складу у Великій Британії, лакофарбового заводу в Польщі, житлових будинків у Латвії та магазинів IKEA у Литві.

Також зазначається, що особи, яких підозрюють у роботі на РФ, могли планувати напади на військові бази США.

Хоча такі дії можуть здатися випадковими, американські та європейські посадовці з безпеки запевняють, що вони є частиною узгоджених зусиль Росії, спрямованих на уповільнення збройових постачань Києву. Офіційні особи зауважили, що цією кампанією керує російська військова розвідка ГРУ.

Атаки не перервали потік озброєння в Україну, однак деякі представники служби безпеки пояснили, що Росія намагається посіяти страх і змусити європейські країни посилити безпеку в усьому ланцюжку постачання зброї, додаючи витрати та сповільнюючи темпи передачі.

До телефонної розмови між Президентом України Володимиром Зеленським та переможцем президентських виборів-2024 в США Дональдом Трампом в середу, 6 листопада, приєднався Ілон Маск.

Кінострічка “20 днів у Маріуполі” отримала дві нагороди на премії Grierson: The British Documentary Awards.

Міністерство закордонних справ України висловило протест через участь представників окупаційної адміністрації Росії в тимчасово окупованому Криму у 12-й сесії Всесвітнього форуму міст (WUF12).

Громадський діяч Сергій Стерненко заявив, що його оголосили в розшук за наказом Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який “образився за вимоги провести армійську реформу”.

У країні, де війна триває вже майже одинадцять років, питання демотивації військовослужбовців постає дедалі гостріше….