У Чехії порушили 384 кримінальних справи за підтримку війни РФ проти України
Джерело: Irozhlas
З початку повномасштабної війни РФ проти України, поліція Чехії порушила 384 кримінальні справи стосовно громадян, що публічно підтримали дії росіян, поінформував прессекретар відомства Ондржей Моравчик.
Зауважується, що у 99 випадках проти підозрюваних висунуто звинувачення. Водночас 121 справа “стосується схвалення та інших форм пропаганди терористичних організацій”, а також “дій, спрямованих на придушення прав і свобод людини”, додав Моравчик.
У Генпрокуратурі Чехії повідомили, що справи про можливу підтримку вторгнення Росії в Україну можуть переслідувати за двома статтями – 365 і 405: про “схвалення злочину” та про “заперечення, схвалення та виправдання геноциду”.
Якщо хтось публічно — зокрема на демонстраціях, в інтернеті чи соціальних мережах — висловлює схвалення нападу Російської Федерації на Україну, або в цьому контексті висловлює підтримку чи вихваляє керівників РФ, він може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, — пояснили у відомстві.
Максимальне покарання за такі дії передбачає три роки позбавлення волі.
Раніше президент Чехії Петро Павло повідомив, що росіяни, які живуть у країнах Європи, повинні перебувати “під пильною увагою спецслужб”, оскільки це “громадяни нації, яка веде агресивну війну”.
За словами речника Моравчика, поліція також стежить за ситуацією щодо війни в секторі Гази між терористичним рухом ХАМАС та Ізраїлем.
- П’ятеро заарештованих у Великій Британії болгарських шпигунів працювали на Яна Марсалека, пов’язаного з російськими спецслужбами.
- 28 серпня прокуратура Швеції висунула звинувачення проти росіянина Сергія Скворцова, у зборі інформації для російської військової розвідувальної служби РФ протягом майже десяти років.
- Громадянин Німеччини, що працював у військовому секторі, був заарештований за підозрою в шпигунстві на користь Росії.
- Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб.
- Ризький міський суд ухвалив вирок стосовно колишнього депутата сейму Латвії, ексміністра МВС Яніса Адамсонса та російського громадянина Геннадія Силонова, визнавши їх винними у шпигунстві на користь РФ.
З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.
Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.
Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.
Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.
Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.