У Чехії зменшилась кількість росіян з початку повномасштабної війни РФ проти України
Джерело: Novinky.cz
Кількість росіян, які проживають у Чехії, зменшилася після років зростання. На кінець червня посвідки на проживання в Чехії мали 42,5 тис. росіян — приблизно на 3,6 тис. менше, ніж у березні минулого року після початку російського вторгнення в Україну. Кількість російських студентів у чеських університетах з року в рік також зменшується.
Згідно з даними Центру дослідження громадської думки, через рік після повномасштабного вторгнення РФ в Україну більш ніж половина громадян Чехії погодилися з повною політичною та економічною ізоляцією Росії. Минулої осені стільки ж респондентів назвали цю країну загрозою для Чехії. Згідно з дослідженнями, антипатія переважала над симпатією ще до початку війни минулого року, через п’ять десятиліть після вторгнення військ Варшавського договору в 1968 році на територію тодішньої Чехословаччини та через три десятиліття після виведення окупаційних радянських військ з території Чехословаччини.
Десять років тому в червні 33 400 росіян мали посвідку на проживання в Чехії, з них 15 900 отримали дозвіл на постійне проживання. У січні минулого року в Чехії проживало 45,7 тис. росіян, з них 23,4 тис. – постійно. Після російського вторгнення в Україну кількість тимчасових дозволів почала зменшуватися, ще в березні минулого року їх було 22 600, вже у червні цього року – приблизно на 4 100 менше. Одначе, зросла кількість громадян РФ, яким дозволено постійно перебувати в Чехії. У березні минулого року МВС зареєструвало їх 23,5 тис., у червні цього року – 24 тис.
На постійну посвідку на проживання в Чехії можуть претендувати ті, хто прожив там мінімум п’ять років. Росіяни в Чехії є четвертою за чисельністю групою іноземних громадян, становлячи 4% від загальної кількості іноземців у країні.
Після початку вторгнення чеський уряд оголосив, що припиняє видачу віз росіянам, за винятком випадків надання гуманітарної допомоги. Спроби уникнути мобілізації до цієї категорії не належать, уточнила згодом влада країни.
- МЗС Чехії подало позов проти Росії про компенсацію в розмірі 2,44 мільйона доларів за оренду земель, що використовується посольством країни.
- Молдова скорочує кількість російських дипломатів у Кишиневі, та поскаржився на роки “ворожих дій” Росії.
- Лідери Африки відмовилися їхати на саміт до Путіна.
- Чехія заблокувала рахунки та заарештували майно мільярдера Володимира Євтушенкова.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.