У Чехії зменшилась кількість росіян з початку повномасштабної війни РФ проти України

Джерело: Novinky.cz

Кількість росіян, які проживають у Чехії, зменшилася після років зростання. На кінець червня посвідки на проживання в Чехії мали 42,5 тис. росіян — приблизно на 3,6 тис. менше, ніж у березні минулого року після початку російського вторгнення в Україну. Кількість російських студентів у чеських університетах з року в рік також зменшується.

Згідно з даними Центру дослідження громадської думки, через рік після повномасштабного вторгнення РФ в Україну більш ніж половина громадян Чехії погодилися з повною політичною та економічною ізоляцією Росії. Минулої осені стільки ж респондентів назвали цю країну загрозою для Чехії. Згідно з дослідженнями, антипатія переважала над симпатією ще до початку війни минулого року, через п’ять десятиліть після вторгнення військ Варшавського договору в 1968 році на територію тодішньої Чехословаччини та через три десятиліття після виведення окупаційних радянських військ з території Чехословаччини.

Десять років тому в червні 33 400 росіян мали посвідку на проживання в Чехії, з них 15 900 отримали дозвіл на постійне проживання. У січні минулого року в Чехії проживало 45,7 тис. росіян, з них 23,4 тис. – постійно. Після російського вторгнення в Україну кількість тимчасових дозволів почала зменшуватися, ще в березні минулого року їх було 22 600, вже у червні цього року – приблизно на 4 100 менше. Одначе, зросла кількість громадян РФ, яким дозволено постійно перебувати в Чехії. У березні минулого року МВС зареєструвало їх 23,5 тис., у червні цього року – 24 тис.

На постійну посвідку на проживання в Чехії можуть претендувати ті, хто прожив там мінімум п’ять років. Росіяни в Чехії є четвертою за чисельністю групою іноземних громадян, становлячи 4% від загальної кількості іноземців у країні.

Після початку вторгнення чеський уряд оголосив, що припиняє видачу віз росіянам, за винятком випадків надання гуманітарної допомоги. Спроби уникнути мобілізації до цієї категорії не належать, уточнила згодом влада країни.

Компанія Google виправила проблему з відображенням українських військових об’єктів на своїх картах. Тепер вони більше не відображаються для користувачів. Про це повідомив Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО.

У соцмережах поширюються відео, як російські солдати їдять консерви з Північної Кореї.

З початку дії воєнного стану в Україні більше ніж 40 громадян загинули під час нелегального перетину кордону через важкодоступні гірські ділянки або річки, зокрема річку Тиса на Закарпатті.

Жінка, що під час повітряної тривоги у Києві вихваляла російські атаки, отримала підозру за виправдовування збройної агресії РФ проти України.

6 листопада в соціальних мережах з’явилися повідомлення про нібито розшук Сергія Стерненка, громадського діяча та волонтера, Приморським ТЦК та СП Одеси. 7 листопада вранці Стерненко заявив, що він дізнався про розшук не від правоохоронних органів, а з проросійських медіа “Страна.ua” та “Russia Today”.