У ЦРУ назвали слабкі сторони Росії та висловили віру в успіх українського контрнаступу

Джерело: Bloomberg

Директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс заявив, що залишається оптимістом щодо того, що Україна зможе просунутися у контрнаступі проти Росії. До таких висновків він дійшов, перевіривши розвіддані.

За його словами, Росія страждає від значних “структурних недоліків”. Зокрема мовиться про низький моральний дух армійців, погане командування та “безлад” у політичному та військовому керівництвах.

“Це буде важке завдання, але ми зробимо все можливе, як розвідувальне агентство, щоб забезпечити таку підтримку та обмін розвідданими, які допоможуть українцям досягти прогресу”, – сказав Бернс.

Він сказав, що заколот лідера найманців ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина в червні “викрив деякі значні недоліки в системі, яку побудував Путін”.

Коментарі Бернса повторили зауваження сера Річарда Мура, глави Секретної розвідувальної служби Великої Британії, відомого в MI6. Мур сказав, що уряд Путіна був охоплений “продажністю, внутрішньою чварою та бездушною некомпетентністю”, і що наслідки заколоту Пригожина були “принизливими” для Путіна.

За словами Бернса, Путін, ймовірно, намагатиметься не створювати враження, що він надмірно реагує на заколот, і водночас намагатиметься вилучити все, що може бути цінним із мережі ПВК “Вагнер”. Водночас Бернс сказав, що Пригожин, швидше за все, колись зазнає відплати Путіна.

“Путін – головний апостол відплати. Якби я був Пригожиним, я б не звільнив свого дегустатора”, – сказав Бернс.

Бернс сказав, що заколот став “унікальною можливістю” для вербування ЦРУ в Росії.

Агентство нещодавно опублікувало свій перший відеодопис у Telegram, соціальній мережі та сайті обміну повідомленнями, розробленому та широко використовуваному в Росії, щоб росіяни знали, як зв’язатися з ним у “темній мережі”. Бернс сказав, що за тиждень після публікації відео переглянули 2,5 мільйона разів.

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.