У Данії розробляють заходи для запобігання перевезенню нафти «тіньовим флотом» Росії
Джерело: Information and Danwatch
У Данії ініціювали заходи для обмеження зростання тіньового флоту танкерів, які все частіше перевозять нафту через данські води. Такі судна використовують для обходу санкцій на експорт російської нафти, зазначив міністр закордонних справ Ларс Льокке Расмуссен.
За його словами, Данія у співпраці з іншими країнами розробляє конкретні заходи. Їх застосовуватимуть проти так званого “тіньового флоту” старих нафтових танкерів із непрозорою власністю і недостатнім або відсутнім страхуванням.
“Данія зібрала групу країн, щоб розглянути можливості подальших заходів проти “тіньового флоту”. Важливо, щоб усі нові заходи могли бути реалізовані на практиці та були юридично стійкими”, – сказав міністр.
Расмуссен додав, що постійно триває конфіденційний діалог з партнерами, включаючи інші прибережні країни Балтійського моря.
- Російська державна нафтова танкерна компанія “Совкомфлот” перейменувала деякі зі своїх суден на честь міст країни у відповідь на санкції, запроваджені США. Цих заходів вжито у лютому цього року, коли “Совкомфлот” потрапив під американські санкції на тлі другої річниці російського вторгнення в Україну.
- Європейський Союз пропонує запровадити нові санкції проти російської державної судноплавної компанії ПАТ “Совкомфлот”. В ЄС прагнуть обмежити можливості Кремля фінансувати військові дії проти України.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.