У Данії заборонили публічне спалення Корану

Джерело: DR

7 грудня парламент Данії ухвалив закон, яким забороняється публічне спалення релігійних писань, зокрема Корану, Біблії або Тори. Закон забороняє “неналежне поводження” з книгами релігійного змісту, тож нині, публічне спалення Корану, що викликало масові протести серед мусульман, вважатимуться кримінальним злочином.

Документ проголосували 94 депутати, натомість 77 законодавців не підтримали пропозицію.

Міністр юстиції Петер Хуммельгаард раніше заявив, що закон важливий.

Мета пропозиції – захистити безпеку данців. Коли ми криміналізуємо неналежне поводження, ми вживаємо заходів проти кривдників, які загрожують вивести з-під контролю безпеку данців, – наголосив він.

Відтепер за порушення закону можуть призначити до двох років позбавлення волі.

Так влада Данії відреагувала на масові протести в мусульманських країнах, які в деяких випадках призвели до загострення двосторонніх відносин. До цього часу принцип свободи вираження поглядів у Данії не забороняв спалення Корану та аналогічних дій.

Зауважимо, 31 липня глава МЗС Данії Ларс Лекке Расмуссен зазначив, що акції зі спаленням Корану завдають шкоди репутації країни за кордоном.

Протести вирували в Ірані та Іраку після того, як Данія та Швеція дозволили спалити Коран відповідно до правил захисту свободи слова.

Вже 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції. Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що особи, які оскверняють Коран, повинні зазнати “найсуворішого покарання”.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Державне бюро розслідувань оприлюднило офіційне заявлення після звітів від “Сінево” щодо арешту головного офісу у Києві. За їхніми даними, розслідування в цій справі розпочалось ще у 2022 році, але не призвело до припинення діяльності медичного підприємства.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

За підрахунками Генштабу, втрати військ РФ у живій силі за два роки повномасштабної війни складають вже понад 400 000 осіб. Однак, уточнили у відомстві, у це число входять як вбиті, так і поранені загарбники.

Обліковий запис X покійного американського актора Метью Перрі зламали й намагались отримати кошти через підроблений сайт фонду.