У День знань Україні вдалось повернути ще 11 дітей, яких окупанти утримували на ТОТ
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Офіс Омбудсмана України
Вчора, 1 вересня, додому вдалося повернути ще 11 дітей, яких російські загарбники незаконно утримували на тимчасово окупованих територіях Херсонщини.
Серед дітей, яких вдалося повернути, шестеро малюків – позбавлені батьківського піклування, а п’ятеро мають сім’ї.
Найменшій дитині – 2 роки, найстаршій – 16 років.
Ці діти розпочнуть навчальний рік на безпечній території.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що над поверненням дітей наша держава працювала декілька місяців.
За його словами, діти повертаються, як правило, до своїх сімей. Але для тих українців, які не мають рідних, шукають нові родини.
Крім того, Дмитро Лубінець висловив сподівання на ще більше подібних позитивних новин найближчим часом.
Довідково. Організувати повернення вдалося спільними зусиллями Мінреінтеграції, Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, благодійного фонду Save Ukraine, Української мережі за права дитини та багатьох інших.
- Станом на сьогодні, 15 липня, в Україну вдалося повернути лише 383 українських дітей. Росія не надає інформації про українських дітей та не зацікавлена в тому, щоб вони повернулися до своєї сім’ї.
- Колишній дитячий омбудсмен та виконавчий директор БО Save Ukraine Микола Кулеба повідомив про повернення до України ще 11 дітей.
- Окупаційна адміністрація тимчасово захоплених територій України продовжує вивозити українських дітей на територію Росії.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.