У ДСНС спростували фейк про смерть пса Патрона
Джерело: ДСНС
У Державній службі з надзвичайних ситуацій спростували фейк про смерть пса Патрона.
У відомстві наголосили, що повідомлення про те, що пес Патрон “пішов за веселку”, яке шириться мережею – фейк.
“З Патроном усе добре! Він живий, здоровий, продовжує виконувати свої важливі завдання та бажає всім щасливого Нового року”, – мовиться у повідомленні.
Як доказ рятувальники опублікували відео з чотирилапим сапером.
ДОВІДКА: Пес Патрон – український собака-винюхувач вибухівки. Він є талісманом ДСНС та офіційним символом Міжнародного координаційного центру з питань гуманітарного розмінування, сформованого при МВС.
Патрон почав нести службу у ДСНС у шестимісячному віці, а з початком повномасштабної російсько-української війни, коли йому було понад два роки, його почали залучати до розмінування територій на Чернігівщині.
Перші публікації про пса Патрона почали з’являтись 15 березня 2022 року. Відтоді він став героєм десятків художніх робіт, зокрема його зображено на муралах у Рівному, Полтаві, Запоріжжі, Києві.
Окрім цього, про пса Патрона створено серію анімаційних роликів. Їх опубліковано на ютуб-каналі Patron the Dog. Також чотирилапий рятівник має власну сторінку в інстаграмі, на яку підписались сотні тисяч користувачів.
- Молодіжна рада при Калуській міській Раді звернулася до мерії з пропозицією перейменувати дитячий садок “Чебурашка” на “Пса Патрона”.
За оцінками аналітиків, російська армія готується систематично інтегрувати використання мотоциклів у війні проти України, щоб “компенсувати досвідченість” українських операторів БпЛА.
27 квітня відзначають Всесвітній день ветеринара, Всесвітній день тапіра, День абетки Морзе, День порятунку жаб або День збереження жаб та День безплатної стерилізації бездомних кішок. Християни сьогодні згадують апостола Симеона.
За даними синоптиків, в неділю, 27 квітня, в Україні збережеться суха та хмарна погода.
Російські війська продовжують намагатися просунутися та закріпитися на Сумщині.
Представники України та НАТО на зустрічі в Києві визначили нові ключові напрямки діяльності спільного центру JATEC. Обговорювались питання посилення обороноздатності, розвитку стійкості та впровадження інноваційних рішень для ефективної протидії загрозам на полі бою.