У Фінляндії вступила у дію заборона на перебування авто з номерами РФ

Джерело: пресслужба митниці Фінляндії

З 16 березня у Фінляндії забороняють перебування автомобілів з російською реєстрацією.

Закінчується шестимісячний перехідний період для виїзду з ЄС автомобілів з російською реєстрацією. Заборона на в’їзд у Фінляндію на автомобілях, що мають російські номерні знаки, почала діяти восени 2023 року у межах санкцій ЄС. Одначе, власникам авто, які на той час перебували у країні, дали можливість вивезти транспортний засіб до 16 березня 2024 року.

Забороняючи в’їзд легкових автомобілів, зареєстрованих в Росії, Єврокомісія має на меті запобігти ухиленню від санкцій.

У країні не конфісковуватимуть машини на номерах РФ. Водночас при виявленні митні органи затримають авто, а власнику доведеться сплатити мито та податок. Після чого автомобіль мають вивезти за межі Євросоюзу.

Водночас у країні можуть залишитися авто з російськими номерами, що належать студентам, що навчаються в країні, та росіянам, що працюють у Фінляндії за контрактом. Окрім цього, заборона не стосуватиметься автомобілів, що належать громадянам ЄС, які одночасно є власниками постійної посвідки на проживання в Росії, або членам їхніх сімей.

Зауважується, що митниця Фінляндії не має точної інформації про кількість автомобілів з російською реєстрацією, які зараз перебувають у країні.

Також уряд Фінляндії вирішив продовжити закриття кордону з Росією ще на два місяці. Відповідно, прикордонні пункти залишаться недоступними щонайменше до 14 квітня.

Варто зазначити, 11 березня литовські митники затримали легковий автомобіль з реєстраційними номерами Російської Федерації.

Окрім того, з 14 лютого автомобілі з номерами РФ заборонили використовувати у Латвії. У разі порушення транспортний засіб конфіскують та передадуть українським Силам оборони. Раніше також стало відомо, що поліціянти Латвії накладатимуть штрафи за наклейки на автомобілях “я русский”.

Естонія долучилася до Латвії та Литви у забороні в’їзду авто з російською реєстрацією. Глава МЗС Естонії Маргус Тсахкна наголосив, що “їм не дозволено користуватися привілеями, які може запропонувати свобода, допоки Україна не досягне перемоги”.

Своєю чергою, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров звинуватив країни Євросоюзу у “нацизмі” через заборону на в’їзд автомобілів із російськими номерами.

Українським захисникам вдалося просунутися на Куп’янському напрямку і в Запорізькій області, тоді як війська РФ просунулися на півночі Урожайного Донецької області, під Авдіївкою і Торецьком.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.