У Фінляндії виявили пошкодження підводного кабелю що з’єднує країну з Німеччиною

Джерело: Yle

У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.

Через пошкодження було перервано телекомунікаційне з’єднання між країнами. Причина інциденту поки що не встановлена. За інформацією газети Ilta-Sanomat, йдеться про обрив кабелю, однак точне місце пошкодження залишається невідомим.

Глава Центру кібербезпеки Traficom Самулі Бергстрьом підтвердив факт пошкодження, а Служба безпеки і розвідки Фінляндії (Supo) зазначила, що на сьогодні зарано робити висновки щодо причин інциденту. Представники Supo припустили, що найпоширенішими причинами обриву кабелів є людська діяльність, зокрема рибальство або постановка якоря.

Компанія Cinia розпочала ремонтні роботи, але поки що не може оцінити точний термін відновлення зв’язку. Зазвичай відновлення підводних кабелів займає від 5 до 15 днів.

C-Lion1, введений в експлуатацію у 2016 році, має довжину 1173 кілометри і є єдиним прямим телекомунікаційним з’єднанням між Фінляндією та Центральною Європою.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.