У Фінляндії виявили пошкодження підводного кабелю що з’єднує країну з Німеччиною

Джерело: Yle

У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.

Через пошкодження було перервано телекомунікаційне з’єднання між країнами. Причина інциденту поки що не встановлена. За інформацією газети Ilta-Sanomat, йдеться про обрив кабелю, однак точне місце пошкодження залишається невідомим.

Глава Центру кібербезпеки Traficom Самулі Бергстрьом підтвердив факт пошкодження, а Служба безпеки і розвідки Фінляндії (Supo) зазначила, що на сьогодні зарано робити висновки щодо причин інциденту. Представники Supo припустили, що найпоширенішими причинами обриву кабелів є людська діяльність, зокрема рибальство або постановка якоря.

Компанія Cinia розпочала ремонтні роботи, але поки що не може оцінити точний термін відновлення зв’язку. Зазвичай відновлення підводних кабелів займає від 5 до 15 днів.

C-Lion1, введений в експлуатацію у 2016 році, має довжину 1173 кілометри і є єдиним прямим телекомунікаційним з’єднанням між Фінляндією та Центральною Європою.

Українські енергетики продовжують проводити безпрецедентну в історії ремонтну кампанію на пошкоджених ворожими атаками об’єктах енергетичної інфраструктури, повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.

Компанія Nvidia зазнала рекордного зниження ринкової капіталізації 27 січня, втративши майже $600 мільярдів за один день. Це стало найбільшим падінням в історії США для окремої компанії за один торговий день.

Агентства з розшуку та менеджменту активів, у межах запиту правоохоронного органу, провело заходи з виявлення та розшуку активів колишнього народного депутата України — проросійського олігарха. Ця особа, причетна до пособництва країні-агресору, наразі переховується за кордоном, але продовжує здійснювати інформаційний вплив, спрямований на підрив суверенітету України.

28 січня президент Володимир Зеленський прокоментував погрози прем’єра Словаччини Роберта Фіцо щодо блокування всієї допомоги від ЄС через заборону транзиту російського газу. Глава Української держави вказав зокрема на розв’язання питання енергоносіїв шляхом постачання американського LNG до Європи.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом  на 22:00 28 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.