У ФОПів можуть вилучати сільськогосподарську техніку і ставити на облік ТЦК, – нардепка

Джерело: Юлія Клименко в ефірі телемарафону

Народна депутатка Юлія Клименко повідомила, що в законопроєкті про мобілізацію зазначено, що у підприємців та ФОПів можуть вилучати сільськогосподарську техніку.

Вона зазначала, що передбачено три методи вилучення транспорту: примусове відчуження, вилучення і мобілізація. 

“Якщо раніше мова йшла тільки про юридичні особи – підприємства, в яких вилучали транспорт, то тепер уже додалися фізичні особи-підприємці. Тепер в реєстр, який буде вести ЗСУ і ТЦК щодо транспортних засобів будуть передаватися дані не підприємствами та громадянами, а державними органами, зокрема, МВС”, – сказала Клименко.

Вона додала, що транспортні засоби, які будуть на обліку, не можна продавати, закладати або переміщувати між областями. 

За словами Юлії Клименко, законопроєкт змінює концепцію військо-транспортного обов’язку, робить його більш жорстким і “це дуже контроверсійні пропозиції”. Нардепка наголошує, що цей закон може паралізувати роботу фермерських господарств, особливо у підприємств з невеликою кількістю транспорту. 

Вона наголосила, що немає потреб вилучати сільськогосподарську техніку, оскільки вона не потрібна на фронті, окрім екскаваторів, які можуть рити траншеї, та машини для перевезення вантажів.

“Обмеження для пересування техніки по областях – це взагалі маразм, бо деякі сільськогосподарські підприємства мають землі в різних областях, то техніка не зможе переїхати”, – сказала нардепка.

Клименко повідомила, що “з якогось переляку” постанова Кабміну про порядок вилучення транспорту на потреби армії є “державною таємницею”. Вона додала, що подаватиме поправки до законопроєкту про мобілізацію, щоб підприємці мали можливість нормально працювати й підтримувати економіку України.

Нагадаємо, що раніше народний депутат Ярослав Железняк наголосив, що в новому законопроєкті про мобілізацію є пункт про вилучення особистих транспортних засобів і обмеження їх використання.

Додамо, що 30 січня Кабінетом Міністрів України, як суб’єктом законодавчої ініціативи, зареєстровано у Верховній Раді України Проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.

  • Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
  • Згідно з оновленим законодавством у Польщі, під час війни або мобілізації ухилянтам загрожуватиме від трьох років позбавлення волі. Нова позначка “НЕГАЙНО” у приписній картці означає, що мобілізований має з’явитися до місця явки протягом шести годин з моменту отримання повістки.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.