У Франції не зацікавлені у розмові з російським посадовцями – глава МЗС

Джерело: Стефан Сежурне в інтерв’ю rfi

Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне повідомив позицію офіційного Парижа, зазначивши, що французька сторона не зацікавлена вести дискусії з російськими представниками, позаяк Москва завжди спотворює зміст діалогу.

Нині не в наших інтересах дискутувати з російськими офіційними особами, оскільки комюніке, які публікуються, і зроблені повідомлення є брехнею, — пояснив Сежурне.

На запитання стосовно готовності Європи підтримувати Україну попри затримку голосування у Конгресі США, французький міністр наголосив, що “європейці будуть там для довгострокової допомоги”. Він додав, що важливо переконати у цьому кожного. Сежурне назвав це питання екзистенціальним для Європи, оскільки воно також визначає довгостроковий ризик безпеки.

Це означає, перш за все, що ми повинні організувати себе як європейців у напрямку європейської оборони. Не як заміна НАТО, не як заміна нашої співпраці з союзниками, а як доповнення. І це спонукає нас взяти на себе підтримку України. Перш за все: нехай Росія буде впевнена, що європейці й надалі продовжуватимуть цю підтримку. Це є фундаментальним у нашій стратегії переконання. Це має фундаментальне значення для майбутнього миру, і ми, очевидно, сподіваємося, як і всі, що мир може настати в цьому регіоні.

Глава МЗС Франції вірить, що Україна може виграти війну, водночас пояснює, що все залежить від колективної підтримки, включно з країнами Глобального Півдня.

Президент Франції Емманюель Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.

Також він 5 березня він заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”. Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив, що Франція та Чехія “добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі [в Європі], що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу на нас ще більше, і що нам доведеться жити відповідно до історії та мужності, якої вона вимагає”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Про позицію Макрона повідомив представник комуністичної партії Фаб’єн Руссель, який був присутнім на зустрічі президента Франції з парламентськими партіями. За словами Русселя, Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

На що радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що президент Франції Емманюель Макрон має абсолютне право розглядати можливість відправки військ на територію України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.