У Франції не зацікавлені у розмові з російським посадовцями – глава МЗС

Джерело: Стефан Сежурне в інтерв’ю rfi

Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне повідомив позицію офіційного Парижа, зазначивши, що французька сторона не зацікавлена вести дискусії з російськими представниками, позаяк Москва завжди спотворює зміст діалогу.

Нині не в наших інтересах дискутувати з російськими офіційними особами, оскільки комюніке, які публікуються, і зроблені повідомлення є брехнею, — пояснив Сежурне.

На запитання стосовно готовності Європи підтримувати Україну попри затримку голосування у Конгресі США, французький міністр наголосив, що “європейці будуть там для довгострокової допомоги”. Він додав, що важливо переконати у цьому кожного. Сежурне назвав це питання екзистенціальним для Європи, оскільки воно також визначає довгостроковий ризик безпеки.

Це означає, перш за все, що ми повинні організувати себе як європейців у напрямку європейської оборони. Не як заміна НАТО, не як заміна нашої співпраці з союзниками, а як доповнення. І це спонукає нас взяти на себе підтримку України. Перш за все: нехай Росія буде впевнена, що європейці й надалі продовжуватимуть цю підтримку. Це є фундаментальним у нашій стратегії переконання. Це має фундаментальне значення для майбутнього миру, і ми, очевидно, сподіваємося, як і всі, що мир може настати в цьому регіоні.

Глава МЗС Франції вірить, що Україна може виграти війну, водночас пояснює, що все залежить від колективної підтримки, включно з країнами Глобального Півдня.

Президент Франції Емманюель Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.

Також він 5 березня він заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”. Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив, що Франція та Чехія “добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі [в Європі], що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу на нас ще більше, і що нам доведеться жити відповідно до історії та мужності, якої вона вимагає”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Про позицію Макрона повідомив представник комуністичної партії Фаб’єн Руссель, який був присутнім на зустрічі президента Франції з парламентськими партіями. За словами Русселя, Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

На що радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що президент Франції Емманюель Макрон має абсолютне право розглядати можливість відправки військ на територію України.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.