У Франції сотні людей звинуватили священників елітної католицької школи в насиллі
Джерело: The Guardian
У Франції близько 200 людей звинуватили священників елітної католицької школі-інтернату Notre-Dame de Betharram у фізичному та сексуальному насильстві з 1957 по 2004 рік.
Один із жертв Паскаль Желі розповів свою історію. У віці 14 років підліток побачив брошуру елітної католицької школи-інтернату, де рекламували плавання і катання на лижах, тож, він попросив батьків відправити його туди. Чоловік зазначив, що тоді подивився американську драму “Спілка мертвих поетів”, у якій йдеться про пригоди групи любителів літератури в елітній школі. Від Betharram він очікував чогось схожого.
“Нас було 40 у спільній спальні зі зношеними матрацами. Я звернувся до іншого хлопця з проханням дати туалетного паперу, а наглядач схопив мене за обличчя й вивів на кам’яну терасу. Хтось сказав мені взяти пальто, бо там могли змусити стояти годинами на холоді й у вогкості. Я провів там всю ніч”, – розповів Паскаль.
За словами Желі, працівники інтернату постійно били дітей по голові до крові й непритомності. Він зазначив, що став свідком, як одному хлопцю вирвали пасмо волосся.
Ще один постраждалий Лоран зізнався, що в кабінеті одного зі священників його зґвалтували, а також побили, бо він “кинув сніжку не в той бік”.
Інший постраждалий Боріс зазначив, що наглядачі в інтернаті завжди обирали потерпілих, які б не змогли себе захистити. І Боріс, який був з бідної неповної сім’ї, належав до цієї категорії. Боріс потрапив до Betharram у 13 років. За 6 місяців директор П’єр Сільв’є-Каррікар викликав його до свого кабінету, зґвалтував, а потім вручив йому конверт із 50 франками.
Ще одна жінка на імʼя Мартін заявила, що Пʼєр Каррікар скоїв сексуальне насильство щодо її 11-річного сина, коли його батько загинув у ДТП.
“Перш ніж я приїхала, отець Каррікар розбудив мого сина і повів у душову для священників, сказавши помитися, щоб виглядати гарно на похороні. Там він жахливо його скривдив. У крематорії (син – ред.) був у розпачі. Ліг на труну батька й намагався її відкрити. Сказав: “Я хочу піти з татом”, – розповіла жінка.
У 1997 році сина Мартін затримали за непристойну поведінку. Під час допиту він уперше розповів поліції про сексуальне насильство в елітній школі-інтернаті.
Тоді ініціювали розслідування за фактами зґвалтування й сексуального насильства над неповнолітнім. Каррікара, який заперечував обвинувачення, заарештували, але вже через два тижні звільнили з-під варти й випустили до Риму. Коли поліція знову звернулася до Каррікара у 2000 році, він покінчив життя самогубством.
Гелен Перлант, донька колишнього міністра освіти Франсуа Байру, також зізналася, що зазнала фізичного насильства у таборі при школі Betharram.
“Однієї ночі, коли ми розпаковували спальні мішки, Лартіге раптово схопив мене за волосся, протягнув по підлозі кілька метрів, а потім бив кулаками й ногами по всьому тілу, особливо в живіт. Я обмочилася і пролежала так всю ніч, мокра і згорнута в клубок у своєму спальному мішку”, – розповіла вона.
Наприкінці 2023 року сотні колишніх учнів почали ділитися свідченнями про насилля. Правоохоронці отримали 200 заяв про фізичне чи сексуальне насильство, яке тривало з 1957 по 2004 рік. 90 з них – про сексуальне насильство або зґвалтування.
Одному з фігурантів офіційно висунули обвинувачення у двох злочинах: сексуальному насильстві над дитиною у 2004 році та у зґвалтуванні неповнолітнього між 1991 і 1994 роками. Зловмисника взяли під варту.
Утім, низку інших справ неможливо розслідувати через завершення строків давності. Орден священників, який керував школою Betharram, визнав свою відповідальність за страждання колишніх учнів і розпочав внутрішнє розслідування.
- Суд у Норвегії засудив колишнього лікаря Арне Бай до 21 року ув’язнення за зґвалтування та сексуальне насильство над десятками жінок.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.