У Генштабі розглядають добровільний призов без залучення ТЦК

Джерело: пресслужба Генштабу

Генеральним штабом ЗСУ, в ініціативному порядку, опрацьовано пропозиції щодо змін до проведення призову, відповідно до яких командири військових частин зможуть призивати військовозобов’язаних, які виявили бажання служити, без участі ТЦК.

Пропонується надати можливість командирам військових частин здійснювати призов військовозобов’язаних, які виявили бажання проходити військову службу без участі у цих заходах територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Впровадження відповідних змін дозволить:

  • спростити механізм залучення громадян на військову службу по мобілізації;
  • командирам військових частин підібрати та призвати на військову службу особовий склад, який мотивований для захисту своєї Батьківщини;
  • військовозобов’язані можуть вибрати вакантні посади, що є у військових частинах, зокрема за спорідненим цивільним фахом або навичками;
  • нівелювати ризики для громадян бути призваними через ТЦК та СП до інших військових частин (не за власним вибором).

Раніше ми повідомили, що в Україні чоловіків віком від 18 до 25 років можуть мобілізувати в окремих випадках. Хто саме може отримати повістки, пояснили в Одеському обласному ТЦК.

Зауважується, що не всі українці знаються на законодавстві (його незнання не звільняє від відповідальності) та охоче підхоплюють інформаційні провокації.

ТЦК та СП пояснює, що чоловіки віком від 18 до 25 років зараховуються до категорії призовників. Проте є випадки, коли й таких осіб можуть мобілізувати:

  • Якщо чоловік пройшов строкову службу у мирний час;
  • Якщо чоловік закінчив вищий військовий навчальний заклад чи військову кафедру та отримав певну військово-облікову спеціальність;
  • “Обмежено придатний”, тобто визнаний військово-лікарською комісією як непридатний до строкової служби у мирний час та придатний у воєнний час.

Згідно з законодавством з квітня 2024 року немає статусу «обмежено придатний». Особи, які його мали, залишаються військовозобов’язаними навіть якщо їм менше ніж 25 років.

Тобто у таких людей дійсно можуть перевірити військово-облікові документи та якщо немає актуальних, відправити на повторне проходження військово-лікарської комісії.

Нагадаємо, що за законодавством, чоловіки, яким виповнюється 17 років, повинні стати на військовий облік протягом січня-березня. Для цього необхідно прибути до районного або міського військового комісаріату та подати необхідні документи. Юнакам, які не стали на військовий облік, надішлють повістку.

Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.

Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.

Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ. 

5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.

Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.