У Кремлі готують стратегію тиску на майбутнього канцлера Німеччини Мерца — Bild
Джерело: Bild
У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
Вони нагадуватимуть Мерцю про його симпатію до США і запитуватимуть, чи справді він хоче опинитися між Америкою та Росією, — розповіло одне з джерел німецького видання.
Окрему роль у цій стратегії можуть відіграти американські зв’язки Мерця. У Москві вважають, що республіканська адміністрація здатна чинити тиск на Німеччину, використовуючи давні особисті та ділові зв’язки Мерця зі США.
Крім того, Росія, за даними джерел, намагається відновити старі контакти з німецькими політиками часів “великої коаліції” — особливо з представниками східних земель, відомими своїм м’яким ставленням до Москви. У ХДС це, зокрема, прем’єр Саксонії Міхаель Кречмер, близький до Мерца та відомий проросійськими висловлюваннями.
Зрештою, експерти попереджають, що вплив Москви може посилити економічний тиск. Безліч німецьких підприємств, особливо у східних регіонах, все ще зацікавлені у поверненні на російський ринок.
Якщо Мерц опиниться в політично складній ситуації, він може потрапити під вплив тих, хто представить Росію як розв’язання його проблем, — застерігає один зі співрозмовників.
Зауважимо, днями заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв поскаржився на голову Християнсько-демократичного союзу Фрідріха Мерца, звинувативши його у нацизмі після слів про готовність передати Києву далекобійні ракети Taurus.
Мерц назвав російський ракетний по місту Суми у Вербну неділю “серйозним воєнним злочином”. Тому, наголосив, Україні потрібна сильна допомога у воєнному протистоянні.
Відповідаючи на запитання, чи поставить він Україні Taurus, Мерц заявив, що готовий це зробити в координації з європейськими союзниками.
Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія
- У відповідь на зростаючі загрози з боку дезінформаційних кампаній Німеччина створила спеціальну робочу групу. Ініціатива є наступним кроком у реалізації першої стратегії національної безпеки правлячої коаліції. У стратегії Росія була виділена як головна загроза безпеці країни.
- За даними ЗМІ, Кремль здійснює кампанію дезінформації, аби підірвати позиції президента України Володимира Зеленського та дестабілізувати українське суспільство.
- Управління державної безпеки та розвідки Австрії (DSN) розкрило масштабну дезінформаційну кампанію, спрямовану на маніпулювання громадською думкою на користь Росії. У межах розслідування затримали громадянку Болгарії, яку підозрюють у шпигунстві та участі в цій операції.
У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.
13 квітня у Вербну неділю російська армія вдарила “Іскандерами” по центральній частині Сум. Тоді стало відомо про загибель 36 осіб, серед котрих згодом ідентифікували жительку міста Олену Бондаренко, яка потрапила в епіцентр російського обстрілу.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко спорядив три комплекси протидії технічним розвідкам “Ай-Петрі СВ” військовим, котрі нині виконують бойові задачі на різних напрямках фронту.
У середу, 23 квітня, США, Україна, Велика Британія та Франція проведуть переговори у Лондоні. Зустріч анонсував президент Володимир Зеленський після розмови з главою британського уряду Кіром Стармером.