У Китаї провели випробування неядерної водневої бомби
Джерело: South China Morning Post
Китайські вчені випробували новий тип водневої вибухівки, котра не містить ядерних матеріалів. Згідно з даними нового дослідження, бомба утворює розпечену вогняну кулю, яка світиться понад дві секунди, що у 15 разів довше, ніж типовий спалах тротилу.
Тривалий тепловий ефект бомби забезпечується використанням гідриду магнію. Сполука гідрид магнію MgH₂ під впливом високої температури виділяє в чистому вигляді водень, який миттєво загоряється й утворює стійке полум’я.
Як зазначається в статті, опублікованій у Journal of Projectiles, Rockets, Missiles and Guidance, двокілограмовий пристрій підірвали під час контрольованого випробування, що викликало руйнівні хімічні ланцюгові реакції без використання ядерних матеріалів. У момент вибуху температура перевищила 1000°C.
Розробку провів Науково-дослідний інститут 705 Китайської державної суднобудівної корпорації (CSSC), що спеціалізується на технологіях підводної зброї.
Зауважимо, минулого року Китай розпочав випробування свого третього та найсучаснішого авіаносця Fujian, повідомляють державні ЗМІ. Авіаносець вперше представили в червні 2022 року. Fujian, повністю спроєктований і побудований на території країни, більший і досконаліший, ніж попередні авіаносці. Fujian назвали на честь китайської провінції навпроти демократично керованого Тайваню.
Раніше міністр оборони США Піт Гегсет охарактеризував Китай як “єдину постійну загрозу” у секретному стратегічній директиві національної оборони. Тимчасовий документ із дев’яти сторінок, що визначає пріоритети високопосадовців Пентагону, був підписаний та поширений у середині березня. У ньому оприлюднили концепцію президента Дональда Трампа щодо підготовки до потенційної війни з Китаєм та захисту США від загроз на “ближньому зарубіжжі”. У контексті останнього пункту згадуються Гренландія та Панамський канал.
- Відчайдушно намагаючись уникнути повітряного нападу США у разі великої війни, вороги США окопуються – буквально. Китай, Північна Корея та Іран будують більше і глибше підземних військових об’єктів. Однак, Пентагон нині вже має бомби, що підривають бункери.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- У Китаї успішно пройшло комплексне випробування першого міського потяга із водневим двигуном, розробленого китайськими фахівцями. Його швидкість розвинули до 160 км/год.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.