У Києві працюють над підготовкою візиту прем’єра Угорщини Віктора Орбана

Джерело: Reuters

Україна працює над організацією візиту прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, повідомила віцепрем’єрка з євроінтеграції Ольга Стефанішина.

Це стане першим візитом Орбана після повномасштабного вторгнення Росії.

Стефанішина підтвердила ці плани у коментарі Reuters.

Зазначається, що зустріч в Ужгороді міністра закордонних справ Дмитра Кулеби та його угорського колеги Петера Сійярто 29 січня буде пов’язана з підготовкою майбутнього візиту прем’єр-міністра Орбана в Україну.

Відносини між Будапештом і Києвом погіршилися через протидію Угорщини надати допомогу Україні з бюджету ЄС і скептицизм щодо прагнень України вступити в НАТО і ЄС.

Раніше Орбан надав пояснення, чому заблокував запропонований на початку цього місяця багаторічний пакет допомоги Києву на суму 50 мільярдів євро. Угорський лідер заявив, що гроші для України не повинні надходити з центрального бюджету ЄС, і це було б “поганим рішенням”. Одначе, він пояснив, що уряд у Будапешті не підтримає новий пакет допомоги Європейського Союзу для України, доки блок не виплатить усі кошти Угорщині.

Нагадаємо, 14 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан покинув залу, коли решта лідерів приймали рішення розпочати переговори з Україною щодо вступу, повідомили троє дипломатів ЄС. Дипломати зауважили, що жодна країна не проголосувала проти, тож Євросоюз законно погодив рішення.

Згодом Орбан підтвердив свою позицію стосовно початку переговорів, одначе додав, що 26 інших країн ЄС наполягали на початку переговорів з Києвом, тому Угорщина вирішила, що вони можуть йти своїм шляхом.

14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.

За словами президента Володимира Зеленського, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розробляє два варіанти плану подальших дій: якщо Україна отримає допомогу США, вона зможе перейти в наступ, якщо ні – їй доведеться зосередитися лише на захисті.

У Міністерстві закордонних справ закликали до розв’язання проблем між Кишиневом та Тирасполем без зовнішніх втручань.