У Києві воїну-добровольцю з Грузії відмовили в оренді квартири через інвалідність
Джерело: Букви
Орендодавець у Києві відмовив подружжю, дізнавшись, що чоловік перебуває в інвалідному візку внаслідок поранення. Воїн-доброволець з Грузії став на захист України з першого дня повномасштабного вторгнення РФ, під час одного з боїв втратив обидві ноги.
Я не хочу, щоб в квартирі жив інвалід – таку відповідь почула дружина військового від столичного орендодавця. Водночас сімʼя лише прагнула орендувати житло після реабілітації героя.
Чоловік тривалий час перебував у реабілітаційному центрі, після чого подружжя вирішило орендувати житло. Одначе, зустрівшись із власником квартири, сім’я воїна-добровольця зіштовхнулася з проявом зневаги та порушенням закону.
Згодом Катерина повідомила, що їм знову відмовили в оренді. Після чого чоловік закликав її не розповідати орендодавцям, що він – на візку.
Жінка нагадала, що її чоловік отримав поранення, боронячи Україну з першого дня російського вторгнення.
Дружина військового звернулася за допомогою у розголосі ситуації.
Своєю чергою, у пресслужбі порталу ЛУН відреагували на допис, наголосивши, що компанія підтримує ветеранів, котрі віддають найцінніше за нашу з вами свободу.
«Я не хочу, щоб в квартирі жив інвалід» – таке почула дружина військового, котрий втратив обидві ноги захищаючи Україну. Сімʼя лише прагнула орендувати житло після довгої реабілітації героя.
Наша позиція з приводу відмови в оренді житла військовому з інвалідністю 👇 pic.twitter.com/4S2a29CLQ9
— ЛУН (@lun_ua) November 13, 2023
Також на порталі нагадали, що дискримінація заборонена не тільки здоровим глуздом, а й Конституцією України (ст. 24), Законом України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” (ст. 6) та ратифікованою Україною Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.
Зі свого боку, ми доповнюємо редакторську політику сайту Rieltor, щоб не допускати подібної дискримінації в Україні, – зазначили у повідомленні.
Окрім цього, у компанії закликали професійних рієлторів наголошувати таким власникам квартир на недопустимості такої поведінки.
- Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зауважила, що після перемоги України у війні з РФ приблизно чотири мільйони осіб будуть дотичними до ветеранської політики.
- Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
- НАТО продовжує надавати допомогу Збройним силам України у сфері психологічної підтримки військовослужбовців.
- У Києві представили застосунок TrenVet для допомоги у реабілітації ветеранів.
- До лав Інтернаціонального легіону ЗСУ приєдналися кілька сотень ветеранів армії Колумбії – другої найбільшої армії в Південній Америці.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.