У Києві воїну-добровольцю з Грузії відмовили в оренді квартири через інвалідність
Джерело: Букви
Орендодавець у Києві відмовив подружжю, дізнавшись, що чоловік перебуває в інвалідному візку внаслідок поранення. Воїн-доброволець з Грузії став на захист України з першого дня повномасштабного вторгнення РФ, під час одного з боїв втратив обидві ноги.
Я не хочу, щоб в квартирі жив інвалід – таку відповідь почула дружина військового від столичного орендодавця. Водночас сімʼя лише прагнула орендувати житло після реабілітації героя.
Чоловік тривалий час перебував у реабілітаційному центрі, після чого подружжя вирішило орендувати житло. Одначе, зустрівшись із власником квартири, сім’я воїна-добровольця зіштовхнулася з проявом зневаги та порушенням закону.
Згодом Катерина повідомила, що їм знову відмовили в оренді. Після чого чоловік закликав її не розповідати орендодавцям, що він – на візку.
Жінка нагадала, що її чоловік отримав поранення, боронячи Україну з першого дня російського вторгнення.
Дружина військового звернулася за допомогою у розголосі ситуації.
Своєю чергою, у пресслужбі порталу ЛУН відреагували на допис, наголосивши, що компанія підтримує ветеранів, котрі віддають найцінніше за нашу з вами свободу.
«Я не хочу, щоб в квартирі жив інвалід» – таке почула дружина військового, котрий втратив обидві ноги захищаючи Україну. Сімʼя лише прагнула орендувати житло після довгої реабілітації героя.
Наша позиція з приводу відмови в оренді житла військовому з інвалідністю 👇 pic.twitter.com/4S2a29CLQ9
— ЛУН (@lun_ua) November 13, 2023
Також на порталі нагадали, що дискримінація заборонена не тільки здоровим глуздом, а й Конституцією України (ст. 24), Законом України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” (ст. 6) та ратифікованою Україною Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.
Зі свого боку, ми доповнюємо редакторську політику сайту Rieltor, щоб не допускати подібної дискримінації в Україні, – зазначили у повідомленні.
Окрім цього, у компанії закликали професійних рієлторів наголошувати таким власникам квартир на недопустимості такої поведінки.
- Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зауважила, що після перемоги України у війні з РФ приблизно чотири мільйони осіб будуть дотичними до ветеранської політики.
- Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
- НАТО продовжує надавати допомогу Збройним силам України у сфері психологічної підтримки військовослужбовців.
- У Києві представили застосунок TrenVet для допомоги у реабілітації ветеранів.
- До лав Інтернаціонального легіону ЗСУ приєдналися кілька сотень ветеранів армії Колумбії – другої найбільшої армії в Південній Америці.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.