У Києві викрито двох осіб за підозрою у співпраці з окупантами
Джерело: СБУ
Служба безпеки України викрила у Києві двох осіб, які підозрюються у співпраці з російськими окупантами.
За інформацією СБУ, підозрювані після співпраці з росіянами на тимчасово окупованій Луганщині приїхали до Києва намагаючись уникнути покарання.
Підозрювані – власники заводу з виробництва алкогольної продукції в тимчасово захопленому Сєвєродонецьку.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ фігуранти відмовились перевозити виробничі потужності підприємства на підконтрольну Україні територію.
Натомість вони “перереєстрували” власну компанію згідно з вимогами “російського законодавства” та відкрили рахунки в місцевих “філіях” банків РФ.
Згодом вони залишили у Сєвєродонецьку “довірену особу”, яка контролювала роботу заводу, а самі переїхали до Києва, звідки координували ведення бізнесу.
Готову продукцію заводу вони реалізовували через власний ресторан та розгалужену мережу точок продажу в окупованій частині на сході України.
При цьому одержані прибутки регулярно переводили до бюджету країни-агресора як податки і збори
Крім того, вони постійно сплачували “данину” представникам місцевої окупаційної адміністрації РФ за можливість “безперешкодного” ведення бізнесу.
На підставі зібраних доказів співробітники СБУ затримали у Києві одного з підозрюваних в організації злочинної діяльності. Під час обшуків у його помешканні виявлено понад 2 млн у гривневому еквіваленті та документи із доказами оборудки.
Іншого підозрюваного затримано у Хмельницькому на спробі втечі за кордон.
Щодо третього фігуранта, який переховується у тимчасово окупованій частині Луганщини, – тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.
Зловмисникам повідомили про підозру за ч. 3 ст. 28 та ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, вчинена у складі організованої злочинної групи).
- Співробітники Служби безпеки України затримали ворожого агента, який допомагав росіянам захопити Сєвєродонецьк, а потім втік на Закарпаття.
Черговий наліт дронів на російські регіони призвів до зупинки одного з найбільших заводів російської держкорпорації “Газпром”.
Фінляндія вважає Росію постійною загрозою для Європи та закликає країни ЄС виділяти більше коштів на оборону.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 3 лютого. Від початку цієї доби відбулося 94 бойових зіткнення.
У січні 2025 року російська армія окупувала 430 кв. км території України та наразі атакує логістичний центр українських сил у Покровську Донецької області, до якого залишилося всього два кілометри, повідомляє AFP, посилаючись на дані моніторингу американського Інституту вивчення війни (ISW). У листопаді минулого року війська РФ захопили 725 кв. км української землі.
Постачання озброєння США в Україну були ненадовго призупинені минулими днями, а після — відновлені на вихідних, оскільки адміністрація президента Дональда Трампа обговорювала свою політику щодо Києва, поінформували чотири обізнаних джерела.